Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Na ryby do krainy szwedzkich jezior - niezapomniany urlop

Mroczne kryminały to nie jedyny atut naszego północnego sąsiada. Szwecja naszym rybakom dała się poznać jako fantastyczne miejsce na...
wyprawy wędkarskie (w ofercie na ). Obfite łowiska czekają w morzu, rzekach i jeziorach. Nielegalne łowiectwo tam w zasadzie nie występuje, a tereny wędkarskie nie są zaśmiecane.

Poza tym 4 największe jeziora krainy – Hjälmaren, Vättern, Storsjön i Vänern nie wymagają konieczności wykupienia pozwolenia na połów.

Jeżeli zainteresował Cię nasz artykuł, to do sprawdzenia (http://mydance.pl/) mamy kolejne wątki na stronie, którą umieściliśmy pod poniższym linkiem.

Turystyka wędkarska to jest zajęcie! A na jakie zdobycze możemy liczyć w tym niebie dla rybaków?

W szwedzkich jeziorach prym wiedzie szczupak. Jest go zdecydowanie więcej, niż w Polsce, a i regularniej trafiają się duże osobniki. Ostrzegam, że możecie się mocno zdziwić, kiedy na haczyku ujrzycie ponad dziesięciokilogramową rybę! Okres na szczupaka ciągnie się przez cały rok, bo w dniach zimowych da się go łowić z przerębli. Inne ryby często tu wyławianie to sandacz, troć, łosoś, pstrąg i okoń. Szczególnie ten ostatni w Szwecji osiąga spore wymiary. To, co w Polsce zwykle jest rekordem, w skandynawskiej krainie może okazać się normalnym wynikiem.

Zobacz również

Wyprawy wędkarskie, czyli o hobby dla mężczyzn

łowienie ryb
Nasz obecny tryb życia jest wyjątkowo zły dla naszego zdrowia. Każdego dnia dokądś pędzimy. Bierzemy udział w wiecznym wyścigu o prestiżowe stanowiska, wyższe zarobki, szacunek społeczeństwa. Wspinamy się nieustannie po stopniach kariery. Odbywa się to zwykle kosztem naszego życia prywatnego. Co raz mniej wolnych chwil posiadamy dla naszej rodziny.


Najchętniej wybierane łowiska w Szwecji to jeziora Yxern (południe), Nedre Dalälven, Vänern, Vättern, rzeki Torneälven, Kaitumälven i Byskeälven i Zatoka Hanö. To do ich brzegów organizowane są zwykle wyjazdy wędkarskie. Mówię tu o zorganizowanych wypadach na ryby z zewem przygody, tworzonych przez niektóre firmy. Takie propozycje da się zobaczyć w dużej liczbie w Internecie. W koszcie zestawu otrzymujemy zwykle pozwolenia na łowienie, podróż promem lub samolotem, instruktora lub przewodnika i dokładne atlasy szwedzkich stron.

Proponujemy samemu pogrzebać w Internecie, by wyszukać odpowiednie cechy i ceny takich wypraw. Być może, że nasza następna wycieczka na ryby będzie życiowym doświadczeniem!
2018/12/28