Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co zwiedzić we Wrocławiu? Unikalne miejsca, których nie wolno pominąć!

Bez wątpliwości jednym z najładniejszych miejscowości w Polsce jest Wrocław, który nie bez powodu został nazwany ‘miastem spotkań’. Od wielu lat Wrocław może imponować turystom, którzy z zapartym tchem mogą przyglądać się malowniczemu Rynkowi oraz podziwiają różnorodne zabytki. Nietypowy klimat miasta może wyróżnić Wrocław spośród pozostałych miejscowości, za sprawą czego na bieżąco odwiedzają go zarazem turyści z Polski, jak także z zagranicy.
wrocławskie mosty
Aby dobrze zwiedzić Wrocław warto zagospodarować sobie nawet 7 dni, w czasie których będziemy aktywnie spędzać praktycznie każdą godzinę. Podczas pobytu w ‘mieście spotkań’ z całą pewnością nie wolno pominąć takich miejsc jak Rynek Główny, czy Ostrów Tumski, które fascynują swoją historią i emanują unikatowym klimatem. Cechą charakterystyczną Wrocławia są wszędzie rozlokowane krasnale, które towarzyszą turystom podczas aktywnego wypoczynku. Do szczególnie wartych uwagi ulic należą Podwale, Jatki oraz Psie Budy, które są wyjątkowe ze względu na ciekawą zabudowę. Każda osoba, która planuje wypoczynek we Wrocławiu musi dokładnie zapoznać się z miejscami, które wręcz grzechem byłoby pominąć. Doskonałym rozwiązaniem jest nabycie mapy turystycznej, na której zaznaczone są interesującą miejsca ale również zabytki. Wiele osób ma możliwość korzystać także z internetowego przewodnika, dzięki któremu mamy możliwość bezproblemowo znaleźć dane miejsce, ale również wskazówki dojazdu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce ‘Wrocław co zwiedzić’, aby zapewnić sobie niezapomniane atrakcje. Wrocławska architektura na długi czas może pozostać w pamięci turystów. Wyjątkowy Ratusz, Plac Uniwersytecki, Sukiennice, Katedra oraz Opera to tylko mała część zabytków, na które zdecydowanie trzeba zwrócić uwagę. Jeśli chodzi o tak niezwykłą miejscowość, jaką jest Wrocław co zwiedzić już nie powinno nikogo zastanawiać - http://www.ekotur.wroclaw.pl/. http://ekotur.wroclaw.pl/cennik-wycieczek.html


Zobacz również

Lato to najcudowniejszy okres w roku - wszyscy jadą na urlop i cieszą się jak dzieci

Tatry
Lato jest po to, by relaksować się. Wszyscy chcą uciekać na dawno wyśnione wczasy. Polacy w dużej mierze są fanami letnich wczasów nad Bałtyk.

panorama
Wrocław jest znany też z dużej ilości mostów, jakie możemy zauważyć praktycznie na każdym kroku. Wszystkich miłośników historii powinna także zaciekawić Panorama Racławicka - arcydzieło stanowiące największe malowidło w Polsce. Uwagę turystów przykuwają również piękne kościoły, a przede wszystkim Dzielnica Czterech Świątyń, gdzie w odległości 300 m mamy możliwość, aby podziwiać kościół katolicki, ewangelicki, cerkiew a także synagogę. Zdecydowanie warto mieć na uwadze jak mnóstwo zabytków możemy zobaczyć we Wrocławiu.
2018/06/22