Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Czas na zwiedzanie Gdańska

Jeśli planujesz urlop nad Morzem Bałtyckim, to oprócz leżenia plackiem na plaży i kąpieli w morzu, obowiązkowo zdecyduj się na zwiedzanie nadmorskich miejscowości. A jest co oglądać! Gdynia, Kołobrzeg czy Sopot nęcą różnymi atrakcjami, ale prawdziwą perłą jest Gdańsk.


To niezwykłe, historyczne miasto pełne różnych atrakcji. Kusi nie tylko 20 kilometrami czystych plaż oraz szumem fal morskich, ale i licznymi zabytkami, galeriami i muzeami. Obowiązkowym punktem programu zwiedzania powinno się stać Westerplatte - miejsce, gdzie wybuchła pierwsza bitwa II wojny światowej, a w którym dzisiaj jest muzeum.
Gdańsk
Warto zwiedzić również Bazylikę Mariacką i Katedrę Oliwską oraz przejść się malowniczym Traktem Królewskim i atrakcyjną ulicą Mariacką, wypełnioną sklepami z wieloma pamiątkami, wśród których prym wiodą znane na całym świecie wyroby i biżuteria z bałtyckiego bursztynu. Szczegóły: .

Gdańsk to prawdziwy eden dla fanów kultury – obfituje w festiwale, wydarzenia muzyczne, uliczne spektakle i warsztaty i wystawy. Również dzieci spędzą w Gdańsku przyjemnie czas, nie tylko budując fortece i babki z piasku na plaży, ale i zwiedzając ogród zoologiczny w Oliwie. Po całym dniu wypełnionym wrażeniami najlepiej odpocząć w pięknych lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i na porywającej bogactwem przyrody Wyspie Sobieszewskiej.

To niejedyne atrakcje i zabytki Gdańska. To niezwykłe miasto pełne jest niespodzianek i niezapomnianych wrażeń. Wyjazd do Gdańska z pewnością okaże się niezapomnianą przygodą dla
2019/03/09