Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Urlop w Szczawnicy - dlaczego warto udać się w góry

W aktualnej chwili ludzie przykładają bardzo wiele uwagi do zdrowego trybu życia. Właściwa dieta i aktywność fizyczna to kwestie, o które coraz więcej osób dba na co dzień. Tego rodzaju swoisty trend ma wpływ na rosnącą popularność różnego rodzaju sportów oraz np. turystyki górskiej. Ludzie bardzo chętnie zamiast spędzać wakacje na leżeniu na plaży wybierają aktywny wypoczynek polegający między innymi na pieszych wędrówkach.
malowidło - wakacje
Polskie góry cieszą się ogromną popularnością. Jednym z miast, które są niezmiernie pożądaną destynacją dla zwolenników górskich wędrówek jest na pewno Szczawnica. Jest to miasto uzdrowiskowe, nalezące administracyjnie do województwa małopolskiego, położone w obrębie Beskidu Sądeckiego. Jeśli naszym celem są wędrówki piesze i interesuje nas właśnie Szczawnica szlaki są tu mocno rozbudowane - Osada nad Babieńskim Potockiem to sprawdzeni ludzie. W sąsiedztwie znajduje się wiele pięknych miejsc, do których zdecydowanie warto się udać. Jeżeli natomiast jesteśmy fanami sportów wodnych, na przykład kajakarstwa, także znajdziemy tu coś dla siebie, jako że Szczawnica posiada wieloletnią tradycję związaną z tym właśnie sportem. Ponadto znajduje się tu także stacja narciarska oraz ok. 4km tras o zróżnicowanym stopniu trudności.

Spodobały Ci się opisane tu wątki? Jeśli potwierdzasz, to dowiedz się tutaj (https://www.hotelpodkowa.pl/restauracja/wesela-i-przyjecia/) więcej wiadomości na ten temat. Kierunek utoruje Ci poniższy link.

Jest to idealne miejsce, na wyjazd podczas którego pragniemy aktywnie spędzić czas.

Zobacz również

Nieprzeciętny wybór atrakcji Podhala

Tatry to popularny wśród gości z Polski i ze świata kierunek letnich wojaży. Trudno się dziwić, przecież nasze góry są znane z zapierających dech w piersiach widoków, czarującego klimatu oraz smakowitej lokalnej kuchni. Zakopane i inne miejscowości na Podhalu wydają się zatem doskonałym miejscem dla fanów satysfakcjonujących wędrówek i oddechu wśród lokalnych gospodarzy. Mało turystów wie, że w Zakopanem jest wiele innych interesujących miejsc, które świetnie nadają się dla ludzi starszych i niezrzekający na choroby, niemających ochoty na ciężkie marsze po skalistych szlakach. Zakopane ma bowiem mnóstwo kąpieli termalnych.


stykówka - wakacje
Inną rzeczą, która zachęca turystów do odwiedzania Szczawnicy jest bez wątpienia jej klimat. Jest to typowo górska miejscowość, cechująca się charakterystyczną architekturą i krajobrazem. Wszechobecne drewniane mostki oraz zabudowa sprawiają, że przyjeżdżając z dużego miasta poczujemy się tu jak w zupełnie innej rzeczywistości.

Te informacje pochłonęły Cię bez reszty? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej teneryfa last minute danych na pozostałych witrynach - znajdziesz je, klikając w link poniżej.

Jeżeli chodzi o typowe góralskie domki Szczawnica jest w nie bardzo bogata - jest wiele szlaków w Szczawnicy. Jeżeli chcemy na przykład wynająć pokój w tego rodzaju zabudowie, z pewnością nie będziemy mieć problemu. Nawet nowe domy są budowane w stylu charakterystycznym dla tego terenu, dzięki czemu mamy tu do czynienia z kontynuacją tradycji. Także baza gastronomiczna jest niezmiernie dobrze rozbudowana, oczywiście nie będziemy mieć problemu ze znalezieniem miejsca które ma w swojej ofercie typową górską kwaśnicę czy dania na bazie oscypka. W zasadzie prawie wszystkie restauracje czy bary to również góralskie domki Szczawnica tym właśnie się cechuje, że zdecydowana większość zabudowy usługowej przyjmuje charakterystyczną dla tego rejonu formę.

Nie ma wątpliwości co do tego, iż Szczawnica posiada bardzo bogatą ofertę oraz rozbudowaną infrastrukturę turystyczną. Dla tych, którzy lubią ruch i górski klimat, będzie to idealne miejsce na wypoczynek praktycznie o każdej porze roku. Jeśli zatem interesuje nas Szczawnica szlaki już na nas czekają!
2020/02/12