Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Przepiękne miejsca w Polsce? Z naszym poradnikiem dowiesz się, gdzie warto jechać

Czas spędzany w domu daje radość, lecz niekiedy nachodzi nas ochota, aby zobaczyć i przeżyć coś innego. Naturalnie szczególnie pożądane są kierunki zagraniczne, na przykład Kopenhaga, jeżeli lubimy zwiedzać czy słoneczna wyspa, gdy chcemy cieszyć się słońcem i wakacyjnymi rozrywkami.
Niestety nie zawsze zaoszczędziliśmy dostateczną sumę, by pozwolić sobie na zagraniczny wyjazd (sprawdź nieco więcej). Lecz tak po prawdzie nie jedynie dalszy wyjazd daje możliwość odpocząć oraz nacieszyć oczy cenionymi zabytkami. Polska jest państwem coraz częściej wybieranym przez turystów z zagranicy, dlaczego więc nie zacząć zwiedzać przepięknych, polskich miast? Szczególnie godny uwagi jest Kraków. Z jakich powodów?

Kraków to miasto pełne życia, w jakim przyjemnie można spędzić i dwa dni, jak też cały tydzień. Ma niezwykle bogatą przeszłość, toteż nie zbraknie w nim interesujących miejsc do zobaczenia, a zacząć można od Rynku Głównego. To niezaprzeczalne centrum kultury i miejsce, w którym spotykają się mieszkańcy Krakowa i goście przyjeżdżający do charakteryzowanego miasta. Trzeba choćby na moment się zatrzymać i nacieszyć się klimatem Krakowa, a także zajrzeć do Kościoła Mariackiego, jaki jest jego bezsprzecznym symbolem. Na niebagatelną uwagę zasługuje ołtarz zrobiony przez Wita Stwosza.
Kraków


W Krakowie nie możemy pominąć Zamku Królewskiego oraz Wzgórza Wawelskiego, jak również znanej wszystkim Smoczej Jamy. Rzeźba smoka jest ulubioną atrakcją turystów, z jaką każdy robi sobie zdjęcie, bez względu na wiek. Jednego dnia wszystkiego nie zwiedzimy, więc przemyślmy, co pragniemy zobaczyć, aby zdążyć oprócz tego pójść na Kazimierz, będący centrum kultury chrześcijańskiej i żydowskiej.


Zobacz również

Turystyczna przygoda w Zakopanem

Domy jednorodzinne z YTONGa
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest zapierające dech w piersiach o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują szczyty gór. Sanatoria i pensjonaty wypoczynkowe zapraszają miłośników gór z kraju i całego świata przez cały rok. Duża baza schroniskowa sprzyja turystyce i odpoczynkowi. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem zalecane jest przejrzeć oferty kilku pensjonatów.


Kraków
Jakim sposobem znaleźć się w Krakowie? Zależnie od tego, w jakiej części Polski mieszkamy, wybierzmy własny samochód, autobus, pociąg, a nawet samolot, zwłaszcza kiedy żyjemy nad morzem i jazda byłaby bezapelacyjnie męcząca (zerknij na stronę). Przeloty samolotem wcale nie będą nas słono kosztować, jeżeli jedynie wcześniej rozejrzymy się za ciekawymi propozycjami. Kiedy mieszkamy bliżej, nawet jazda busem nie powinna być przyczyną dużego dyskomfortu. Zapakujmy niezbędne bagaże i ruszajmy w drogę, albowiem nic nie daje takiego uśmiechu, jak podróże.
2017/08/18