Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Atrakcyjna Szczawnica Tego nie możesz przegapić

Szczawnica leży na granicy Małych Pienin i Beskidu Sądeckiego w dolinie Grajcarka. Jej atrakcyjne usytuowanie powoduje, że panuje w tej okolicy unikalny mikroklimat, duże nasłonecznienie i niewielka ilość opadów. Szczawnica jest otoczona przez szczyty górskie entuzjastycznie uczęszczane przez tułaczów: Rabsztyn, Wysoka, Trzy Korony i Sokolica.

Szczawnica daje również możność korzystania z innych turystycznych atrakcji. Należą do nich: spływy kajakowe,
spływ kajakowy
kolej linowa, trasy wycieczkowe, rajdy oraz konne przejażdżki, saniami i bryczkami - patrz tu: . Znajdują się w tej okolicy także wypożyczalnie ekwipunku sportowego: bicykli, kajaków oraz nart. Podróżnicy mogą również korzystać z obiektów sportowych, do których należą korty tenisowe, boiska do koszykówki, baseny kryte, etc. Czynnemu relaksowi sprzyjają również piesze szlaki turystyczne, trasy konne i rowerowe. Szczawnica jest miejscowością uzdrowiskową cieszącą się wielką popularnością wśród podróżników wybierających się w góry lub potrzebujących zregenerować własne zdrowie oraz poprawić nastrój.

Wiarygodna informacja z www (https://raksa.com.pl/category/chemia-jachtowa-farby-podklady) przyda się zawsze. Zatem zapraszamy do przeglądnięcia naszego następnego wpisu. Odnajdziesz go pod tym linkiem.

Takie powodzenie zawdzięcza walorom przyrodniczym, specyficznemu mikroklimatowi a także licznym szlakom jak też atrakcjom turystycznym. Do największych możemy zaliczyć: spływy kajakowe, turystyczne przejścia graniczne do Słowacji, kolej linową na Palenicę, szlaki piesze, stoki narciarskie jak też przejażdżki konne. Przyjeżdżają w te okolice amatorzy aktywnego wypoczynku oraz uprawiania sportów
rower treningowy
wodnych, rowerowych i zimowych – snowboardu i narciarstwa.


Zobacz również

Co warto zobaczyć na Kaszubach i gdzie się zatrzymać

Kaszuby
Kaszuby są takim regionem Polski, który z punktu turystycznego przez wiele lat był niezauważalny. W ostatnich latach władze tamtego regionu robią wszystko, by pokazać uroki tego regionu. Trzeba przyznać, że robią to bardzo efektywnie, albowiem Kaszuby zaczynają przyciągać rzesze globtroterów z całej Polski. Warto tu przyjeżdżać z kilku powodów. Każdy zakątek tego regionu jest w stanie rozkochać nas swymi bajkowymi pejzażami.

Szczawnica znajduje się w malowniczej dolinie Grajcarka – prawobrzeżnego dopływu Dunajca, między Małymi Pieninami i pasmem Radziejowej. Znajduje się na wysokości 430-560 m n.p.m. Blisko stąd także na polsko-słowackie graniczne przejścia, z jakich ochoczo korzystają napływający tu podróżnicy. Więcej: oferta domków w Szczawnicy. Szczawnica to głównie cenione uzdrowisko słynące z wód . Dominujące w tym miejscu korzystne warunki wypływają z umiejscowienia miejscowości. Dwie trzecie obszaru miasta przykrywają lasy zapewniające unikalny mikroklimat, ochronę od wiatru oraz zdrowe, czyściutkie powietrze. Szczawnica jest otoczona terenami chronionymi posiadającymi liczne atuty krajobrazowe.
Zatem już dziś wbij w swój laptop: domki do wynajęcia Szczawnica względnie Szczawnica domki. Nasza propozycja: jak wyglądają domki do wynajęcia w Szczawnicy.
2021/10/09