Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Te rzeczy zostaw w domu – czyli czego nie pakuj do walizki przed odlotem na wakacje

Wakacje będą znów – mówią frazy znanej piosenki. I rzeczywiście,praktycznie za naszymi plecami, sezon urlopowy zaczął się. A jeśli lato to i wyjazdy. Coraz częściej kierunkiem, który obieramy są ciepłe kraje. Koszt zbliżony jak w wypadku Polski, ale pogoda lepsza. Jeśli już obieramy kierunek, to zwykle decydujemy się na lot samolotem. Lot sam w sobie to przeżycie ekscytujące, dla niektórych przerażające, jednak w wielu sytuacjach, to jedyna sposobność aby dobić do celu.
samolot
Wejście do samolotu wiąże się z masą formalności, które należy przejść. Stąd na lotnisku dobrze byłoby zjawić jakieś 2 godziny przed planowaną godziną odlotu. Poza wzięciem ze sobą najważniejszych rzeczy takich jak dokumenty, wypadałoby poza tym dowiedzieć się, co należy wziąć na pokład samolotu.

Względy bezpieczeństwa dyktują, które przedmioty można ze sobą zabrać. W tych zakazach są wyszczególnione przedmioty, które możemy mieć ze sobą w bagażu podręcznym . Nie każda linia lotnicza ma identyczne obostrzenia, dlatego nasza lista ma jedynie kształt poglądowy. Przed wejściem do samolotu pracownicy mają możliwość zażądać usunięcia każdego przedmiotu.

Wakacje w Hiszpanii
I tak wszelkie ostre przedmioty są na ogół zabronione. Tak więc: szydełka, nożyczki, igły lepiej zostawmy w domu. Wyjątek stanowią szpilki. Leki takie jak: płyn do zmywania paznokci, olejki do kąpieli, tusz do rzęs, płyn do demakijażu, szampony są dopuszczalne w pojemnikach do 100ml. Na pokład nie można również brać ze sobą alkoholi, które nie zostały zakupione w strefie bezcłowej.

Ze sprzętem sportowym też bywa różnie. Kule do kręgli można zapakować, ale np. kija golfowego już nie. Tak samo zakaz dotyczy łyżew (​). O zakazie wnoszenia na pokładzie substancji chemicznych raczej nie trzeba nikogo specjalnie informować. Przed pakowaniem bagaży warto spojrzeć czego nie możemy ze sobą zabierać, żeby przy odprawie nie denerwować się niepotrzebnie. Po co wcześniej psuć sobie uroki urlopu.


Zobacz również

Opóźniony lot odszkodowanie istnieje możliwość nam dać gwarancję

samoloty
Za opóźniony lot odszkodowanie się każdemu należy

Jeśli wybieramy się na urlop, albo udajemy się do innego kraju ze względów zawodowych, to chcemy mieć pewność, że dojedziemy do punktu docelowego o określonym czasie, a samodzielna jazda przeminie prędko oraz przyjemnie.
2020/02/16