Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Karkonosze, góry do których chętnie wracamy - sprawdź, jakie czekają cię tam atrakcje

Chociaż pierwszym skojarzeniem z polskimi górami są zwykle ostre wierzchołki Tatr, Karkonosze nadal są chętnie odwiedzane przez turystów. Zimą, to raj dla narciarzy. Letnią porą - Karkonosze idealnie nadają się na trekking dla początkujących włóczykijów, przy czym mamy szansę poznać tu dużo godnych uwagi miejsc.
Karpacz tętni życiem okrągły rok. Puby i lokale, tor saneczkowy czy niedaleko położone miasteczko dla miłośników dzikiego zachodu zapewniają wspaniałe wspomnienia. Oprócz Śnieżki, Królową Karkonoszy, warto skorzystać z wyciągu krzesełkowego na Kopę, zobaczyć Dziki Wodospad, oraz odwiedzić Świątynię Wang. Już dwa noclegi Karpacz wystarczą byśmy poznali uroki miasta.
Szklarska Poręba


Zobacz również

Baseny termalne w Polsce

termy
Naciepłe dni oczekiwaliśmy z utęsknieniem już bardzo dawno. Zima w tym roku szczególnie dała nam popalić. W czasie długich i zimnych wieczorów, by poprawić sobie nastrój, oglądaliśmy razem z rodzinką foldery agencji turystycznych i wymyślaliśmy wakacje naszych marzeń. Tymczasem, okres letni już co raz bliżej i najwyższa pora porozmawiać z bliskimi o wczasach w tym roku. Powinniśmy już dzisiaj wykupić miejsca w hotelu dla całej rodziny, ponieważ jeszcze chwilka i może się zrobić za późno- nie znajdziemy już wolnych noclegów w modnych ośrodkach wczasowych.


Szklarska Poręba, w przeciwieństwie do Karpacza to cudowna oaza spokoju. Miasteczko pretenduje do miana najbardziej klimatycznego polskiego kurortu. Pensjonaty, hotele oraz domy sudeckie z drewna powstały na przełomie XIX i XX wieku. Letnią porą, wśród mijanych na ulicach osób, spotkamy przede wszystkim wędrowców z plecakami, którzy zamiast tętniących życiem kurortów wybierają nastrojowe wieczory z gitarą przy ognisku. I chociaż hotele i ośrodki wczasowe przyciągają urlopowiczów wysokim standardem, coraz większa liczba Polaków decyduje się na noclegi w domkach czy polach namiotowych. Trudno o bliższy kontakt z tak wspaniałą naturą. A właśnie po to wybieramy się do „Szklarskiej” - ze względu na przyrodę i rekreację.

Ten odsyłacz do źródła przedstawi Ci ciekawe informacje na opisywany temat, które będą bardzo wciągające i starannie opiszą ten wątek.

Zależnie od pory roku, miasto oferuje nam dużo atrakcji. Miejscowość jest doskonałym celem wakacji z rowerem górskim. Każdy turysta rowerowy łatwo korzystać może z ogromnej ilości dróg asfaltowych czy polnych.


Dobrze jest z wyprzedzeniem rozpocząć poszukiwania dogodnego noclegu. Dla ułatwienia możemy wpisać w wyszukiwarkę internetową frazę np.: noclegi Szklarska Poręba, a ujrzymy imponującą listę ofert, z których z całą pewnością wybierzemy najbardziej atrakcyjną.
Czasem powinniśmy więc zapomnieć o dotychczasowych nawykach, pełnych ludzi promenadach i postawić na Karkonosze. Niezapomniane widoki, cudowny klimat, jak również niezwykła atmosfera, to recepta na niezapomniany wypoczynek. I w maju i w grudniu.
2020/04/08