Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Bardzo urocze oraz interesujące cenowo noclegi nowy targ.

Główny ośrodek kupiecki oraz gospodarczy Podhala to miasto Nowy Targ. Jest to miasto o najwcześniejszych wspomnieniach w historii wśród innych miast regionu. Jest również największym miastem Podhala. Pierwsze notki o mieście pochodzą z XIII wieku, gdy cystersi przeprowadzili ofensywę kolonizacyjną na danym regionie. Nowy Targ dzięki przywilejom królewskim miało szansę na szybki rozrost przez co stało się stolicą Podhala.
w górach
Przywileje królewskie stały się możliwe dzięki strategicznemu położeniu miasta na szlaku handlowym dobiegającym z Węgier do Krakowa. Miasto jest niebywale atrakcyjnie położone przy połączeniu Białego i Czarnego Dunajca. Miasto posiada niebywale wielkie atuty turystyczne, jakie przyciągają wielu podróżnych. Turyści, jacy poszukują miejsca cichego, harmonijnego daleko od dużego ruchu oraz w bliskości z otaczającą je naturą to tu odszukają to czego pragną. Właściwie dlatego miasto ulokowało wyjątkowo dużo pieniędzy na rozwój bazy noclegowej. Noclegi nowy targ (poznaj tutaj) przynależą do jednych z bardzo dobrych w tym regionie. Bardzo wielu wczasowiczów postanowiło na odwiedziny owego przepięknego miasta również z pobudek duchowych. Otóż to miasto urzekło swoim pięknem księdza Karola Wojtyłę, jaki to istotnie tutaj wędrował ze swoimi studentami po górach. Ksiądz Karol tak pokochał te tereny, że w późniejszym okresie odwiedzał je parokrotnie już jako biskup a później będąc kardynałem. Również już jako Papież Jan Paweł II w czasie jednej z pielgrzymek do Polski nie przepuścił tego pięknego miasta. Miasto proponuje noclegi nowy targ (sprawdź dodatkowe informacje) praktycznie dla wszystkich: rodzin z dziećmi, par jak i dzieci w wieku szkolnym. Duża ilość pasjonatów sportów górskich znajdzie tutaj to czego chce.


Zobacz również

”Miasto stu mostów” oglądane przez zagranicznych gości. Nietypowa mapa miasta

miasto nocą
Na południe Polski dociera bardzo wielu zagranicznych gości. Czasem z czystej ciekawości, typowo wczasowo, czasem by uczyć się lub pracować. Jakie miasta Polski południowej wybierają zwykle? Bliski zachodowi, poniemiecki Wrocław albo stary i ładny Kraków. W miastach tych nie tylko można szybko poczuć się jak u siebie, lecz też zaraz po powrocie szybko za nimi zatęsknić.

Okolice oferują dużą ilość dróg rowerowych jak i idealnie oznaczonych dróg do pieszych, górskich wędrówek. Nowy Targ ponadto oferuje sporą ilość atrakcji dla wizytujących je wczasowiczów. Jedną i istotnie najlepszą atrakcją będzie jedyny na Podhalu aeroklub. Oferują oni naukę skoków ze spadochronem jak i lotów szybowcowych. Loty nad tak cudownym obszarem to niezapomniane przeżycie.
2017/08/18