Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Bardzo urocze oraz interesujące cenowo noclegi nowy targ.

Główny ośrodek kupiecki oraz gospodarczy Podhala to miasto Nowy Targ. Jest to miasto o najwcześniejszych wspomnieniach w historii wśród innych miast regionu. Jest również największym miastem Podhala. Pierwsze notki o mieście pochodzą z XIII wieku, gdy cystersi przeprowadzili ofensywę kolonizacyjną na danym regionie. Nowy Targ dzięki przywilejom królewskim miało szansę na szybki rozrost przez co stało się stolicą Podhala.
w górach
Przywileje królewskie stały się możliwe dzięki strategicznemu położeniu miasta na szlaku handlowym dobiegającym z Węgier do Krakowa. Miasto jest niebywale atrakcyjnie położone przy połączeniu Białego i Czarnego Dunajca. Miasto posiada niebywale wielkie atuty turystyczne, jakie przyciągają wielu podróżnych. Turyści, jacy poszukują miejsca cichego, harmonijnego daleko od dużego ruchu oraz w bliskości z otaczającą je naturą to tu odszukają to czego pragną. Właściwie dlatego miasto ulokowało wyjątkowo dużo pieniędzy na rozwój bazy noclegowej. Noclegi nowy targ (poznaj tutaj) przynależą do jednych z bardzo dobrych w tym regionie. Bardzo wielu wczasowiczów postanowiło na odwiedziny owego przepięknego miasta również z pobudek duchowych. Otóż to miasto urzekło swoim pięknem księdza Karola Wojtyłę, jaki to istotnie tutaj wędrował ze swoimi studentami po górach. Ksiądz Karol tak pokochał te tereny, że w późniejszym okresie odwiedzał je parokrotnie już jako biskup a później będąc kardynałem. Również już jako Papież Jan Paweł II w czasie jednej z pielgrzymek do Polski nie przepuścił tego pięknego miasta. Miasto proponuje noclegi nowy targ (sprawdź dodatkowe informacje) praktycznie dla wszystkich: rodzin z dziećmi, par jak i dzieci w wieku szkolnym. Duża ilość pasjonatów sportów górskich znajdzie tutaj to czego chce.


Zobacz również

Zakopane noclegami w Sylwestra stoi

slider_grudzien
Co roku, w okolicach grudnia pojawia się ten sam problem: gdzie w tym roku spędzić Nowy Rok? Koncepcji jest albo zbyt wiele albo też nic godnego uwagi nie przychodzi nam do głowy. Jeśli sugestie w stylu kąpanie się wlodowatej morskiej wodzie jest dla nas zbyt szalona w mieście już nam się opatrzył, a przywitanie Nowego Roku w operze lub teatrze jest dla naszbyt nudne, być może warto rozważyć wyjazd za miasto.

Okolice oferują dużą ilość dróg rowerowych jak i idealnie oznaczonych dróg do pieszych, górskich wędrówek. Nowy Targ ponadto oferuje sporą ilość atrakcji dla wizytujących je wczasowiczów. Jedną i istotnie najlepszą atrakcją będzie jedyny na Podhalu aeroklub. Oferują oni naukę skoków ze spadochronem jak i lotów szybowcowych. Loty nad tak cudownym obszarem to niezapomniane przeżycie.
2017/08/18