Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Bardzo urocze oraz interesujące cenowo noclegi nowy targ.

Główny ośrodek kupiecki oraz gospodarczy Podhala to miasto Nowy Targ. Jest to miasto o najwcześniejszych wspomnieniach w historii wśród innych miast regionu. Jest również największym miastem Podhala. Pierwsze notki o mieście pochodzą z XIII wieku, gdy cystersi przeprowadzili ofensywę kolonizacyjną na danym regionie. Nowy Targ dzięki przywilejom królewskim miało szansę na szybki rozrost przez co stało się stolicą Podhala.
w górach
Przywileje królewskie stały się możliwe dzięki strategicznemu położeniu miasta na szlaku handlowym dobiegającym z Węgier do Krakowa. Miasto jest niebywale atrakcyjnie położone przy połączeniu Białego i Czarnego Dunajca. Miasto posiada niebywale wielkie atuty turystyczne, jakie przyciągają wielu podróżnych. Turyści, jacy poszukują miejsca cichego, harmonijnego daleko od dużego ruchu oraz w bliskości z otaczającą je naturą to tu odszukają to czego pragną. Właściwie dlatego miasto ulokowało wyjątkowo dużo pieniędzy na rozwój bazy noclegowej. Noclegi nowy targ (poznaj tutaj) przynależą do jednych z bardzo dobrych w tym regionie. Bardzo wielu wczasowiczów postanowiło na odwiedziny owego przepięknego miasta również z pobudek duchowych. Otóż to miasto urzekło swoim pięknem księdza Karola Wojtyłę, jaki to istotnie tutaj wędrował ze swoimi studentami po górach. Ksiądz Karol tak pokochał te tereny, że w późniejszym okresie odwiedzał je parokrotnie już jako biskup a później będąc kardynałem. Również już jako Papież Jan Paweł II w czasie jednej z pielgrzymek do Polski nie przepuścił tego pięknego miasta. Miasto proponuje noclegi nowy targ (sprawdź dodatkowe informacje) praktycznie dla wszystkich: rodzin z dziećmi, par jak i dzieci w wieku szkolnym. Duża ilość pasjonatów sportów górskich znajdzie tutaj to czego chce.


Zobacz również

Czym poruszać się po aglomeracji krakowskiej i sąsiedztwie?

Busy Kraków
Kraków, stolica Małopolski, jest jedynym z najbardziej dziejowychaglomeracji miejskich , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma atrakcjami turystycznymi oraz zamkiem królewskim na Wawelu, zachwyca nie tylko krajowych turystów ale i zagranicznych. Zanim jednak wybierzemy się na zwiedzanie Krakowa i okolic, warto pomyśleć, jak dotrzeć w wybrane przez nas lokalizacje oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.

Okolice oferują dużą ilość dróg rowerowych jak i idealnie oznaczonych dróg do pieszych, górskich wędrówek. Nowy Targ ponadto oferuje sporą ilość atrakcji dla wizytujących je wczasowiczów. Jedną i istotnie najlepszą atrakcją będzie jedyny na Podhalu aeroklub. Oferują oni naukę skoków ze spadochronem jak i lotów szybowcowych. Loty nad tak cudownym obszarem to niezapomniane przeżycie.
2017/08/18