Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Gdzie upolować ładne upominki z wyjazdu do Krakowa?

Wakacje w Krakowie to zwiedzanie tych punktów miasta, które kojarzone są zwykle z wycieczkami z młodości. Legendarne zabytki ”zaliczane” są jako element obowiązkowy już na początku wyjazdu. Później pozostaje wolna chwila na przyjemności. Jedną z nich będą zakupy.

Kraków Rynek
Oczywiście to, czy będziemy usatysfakcjonowani, jest uzależnione w ogromnym stopniu od tego, co zamierzamy kupić. Regionalne ozdoby do mieszkania czy rustykalne ”gadżety” do kuchni na pewno możemy kupić w centrum miasta, Sukiennicach, blisko Rynku, na Kazimierzu lub w małych kioskach z upominkami. Obrazy, rzeźby lub inne elementy sztuki tradycyjnej dostaniemy w galeriach artystycznych, których w Krakowie jest bez liku. Jeśli chcemy kupić pamiątki w postaci biżuterii, złotników uświadczymy co niemiara. Co ciekawe, nadmorski jantar może mieć kilkukrotnie niższą cenę niż w Trójmieście. Natomiast jeśli ktoś przybył do Krakowa po ubrania, zakupy w Krakowie może zrobić w kilku galeriach i pasażach handlowych. Niektóre z nich są bardzo rozległe i ich przejście może zająć sporo czasu. Można zakupić także chociażby polecany Junkers Hydro Smart W 11 Kb.

Kraków smok wawelski
Poza punktami sprzedającymi wysokiej jakości regionalne wytwory nawiązujące do galicyjskiej przeszłości, których – szczerze mówiąc – jest niewiele, galeria handlowa nie ma ciekawszej oferty niż to, co możemy kupić w każdym większym mieście, czyli sklepy sieciowe.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj tu (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/) inne wiadomości na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Można w nich zakupić np. kliknij po więcej informacji. Znane marki, polskie i zagraniczne, mają swoje sklepy wszędzie i akurat tym Kraków nie różni się od innych, większych, polskich miast. Jeżeli ktoś liczy na oryginalne projekty wschodzących polskich projektantów, Kraków, słynie z tego, że jest to miasto artystów, może zawieść jego oczekiwania. Za to osoby polujące na luksusowe marki zagraniczne na pewno trafią w końcu na Rynek Główny i zaopatrzą się w ubrania w dwóch kamienicach, w których swoje siedziby mają ekskluzywne butiki. Jeżeli ktoś chciałby opuścić Kraków z torbą z regionalnymi specjałami kulinarnymi, może kupić bajgle z różnymi dodatkami (mak, sezam, ser żółty), oscypki, inne sery owcze i kozie oraz mocno wędzoną kiełbasę lisiecką.

Zobacz również

W jakie pamiątki warto zaopatrzyć się w Krakowie? Co można polecić?

Kraków
Miejsc, w których można kupić wspaniałe pamiątki, jest w Krakowie bardzo dużo. Jednakże jeśli interesuje nas coś więcej aniżeli magnes na lodówkę albo widokówka, to należy postarać się zdobyć te najciekawsze rzeczy, jedyne w swoim rodzaju krakowskie pamiątki. Czy wszyscy wiemy, jak one wyglądają?


Zakupy w Krakowie mogą być udane, jeżeli wiemy, czego szukamy i jeśli uda nam się ominąć pułapki zastawione na turystów – sztucznie podnoszone ceny, promocja produktów gorszej jakości jako unikatów i oferowanie nieudolnie wykonanego rękodzieła jako wyjątkowych wytworów znanego krakowskiego artysty.
2020/09/07