Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Gdzie upolować ładne upominki z wyjazdu do Krakowa?

Wakacje w Krakowie to zwiedzanie tych punktów miasta, które kojarzone są zwykle z wycieczkami z młodości. Legendarne zabytki ”zaliczane” są jako element obowiązkowy już na początku wyjazdu. Później pozostaje wolna chwila na przyjemności. Jedną z nich będą zakupy.

Kraków Rynek
Oczywiście to, czy będziemy usatysfakcjonowani, jest uzależnione w ogromnym stopniu od tego, co zamierzamy kupić. Regionalne ozdoby do mieszkania czy rustykalne ”gadżety” do kuchni na pewno możemy kupić w centrum miasta, Sukiennicach, blisko Rynku, na Kazimierzu lub w małych kioskach z upominkami. Obrazy, rzeźby lub inne elementy sztuki tradycyjnej dostaniemy w galeriach artystycznych, których w Krakowie jest bez liku. Jeśli chcemy kupić pamiątki w postaci biżuterii, złotników uświadczymy co niemiara. Co ciekawe, nadmorski jantar może mieć kilkukrotnie niższą cenę niż w Trójmieście. Natomiast jeśli ktoś przybył do Krakowa po ubrania, zakupy w Krakowie może zrobić w kilku galeriach i pasażach handlowych. Niektóre z nich są bardzo rozległe i ich przejście może zająć sporo czasu. Można zakupić także chociażby polecany Junkers Hydro Smart W 11 Kb.

Kraków smok wawelski
Poza punktami sprzedającymi wysokiej jakości regionalne wytwory nawiązujące do galicyjskiej przeszłości, których – szczerze mówiąc – jest niewiele, galeria handlowa nie ma ciekawszej oferty niż to, co możemy kupić w każdym większym mieście, czyli sklepy sieciowe.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj tu (https://www.pensjonaty-bieszczady.pl/) inne wiadomości na ten temat. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Można w nich zakupić np. kliknij po więcej informacji. Znane marki, polskie i zagraniczne, mają swoje sklepy wszędzie i akurat tym Kraków nie różni się od innych, większych, polskich miast. Jeżeli ktoś liczy na oryginalne projekty wschodzących polskich projektantów, Kraków, słynie z tego, że jest to miasto artystów, może zawieść jego oczekiwania. Za to osoby polujące na luksusowe marki zagraniczne na pewno trafią w końcu na Rynek Główny i zaopatrzą się w ubrania w dwóch kamienicach, w których swoje siedziby mają ekskluzywne butiki. Jeżeli ktoś chciałby opuścić Kraków z torbą z regionalnymi specjałami kulinarnymi, może kupić bajgle z różnymi dodatkami (mak, sezam, ser żółty), oscypki, inne sery owcze i kozie oraz mocno wędzoną kiełbasę lisiecką.

Zaciekawiony tematem? Czytaj o nim znacznie więcej. Dlatego użyj adresu, jaki przeniesie Cię na stronę! Zachęcamy!Zobacz również

Czy powiemy w jakim miejscu wykonać zakupy w Krakowie?

Kobiety na zakupach
Mamy szansę kupić tam wszystko. Jeśli planujemy osiedlić się w jakiejś miejscowości, ważne jest dla nas to, żebyśmy różnorakiego rodzaju markety posiadali pod ręką, tak abyśmy nie byli zmuszeni zbyt daleko na nie jeździć. Dlatego tak sporym zainteresowaniem wśród obywateli radują się większe miasta, w których sprawunki mamy szansę wykonać praktycznie w każdym miejscu oraz bez trudu mamy szansę wyszukać niezbędne produkty.


Zakupy w Krakowie mogą być udane, jeżeli wiemy, czego szukamy i jeśli uda nam się ominąć pułapki zastawione na turystów – sztucznie podnoszone ceny, promocja produktów gorszej jakości jako unikatów i oferowanie nieudolnie wykonanego rękodzieła jako wyjątkowych wytworów znanego krakowskiego artysty.
2019/02/02