Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Dobieramy wyposażenie na wyprawę wysokogórską

Projektując zimowe wyjście w góry wysokie trzeba przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w obszarze posługiwania się oprzyrządowaniem, zagrożeń lawinowych, asekuracji oraz techniki zimowej wspinaczki. Bez odpowiedniego przyuczenia oraz doświadczenia nie powinniśmy wybierać się sami na takie ekskursje. Należy pomyśleć o wyszukaniu właściwego partnera, przewodnika bądź kursu szkoleniowego.

wspinaczka
Jeżeli mamy stosowne przygotowanie, jest to równoznaczne z wiedzą na temat odpowiedniego oprzyrządowania.

Chcesz uzupełnić swoje zakładki o następną nieszablonową pozycję? Jeżeli tak, to szczerze zalecam ten serwis (http://www.dubaideluxe.pl/wycieczka/bateaux-dubai-panoramiczny-rejs-z-kolacja,70?ref=0) - kliknij a się nie zawiedziesz.

Dla osób, które dopiero przygotowują się do tego rodzaju ekskursji wyszczególnimy parę podstawowych elementów oprzyrządowania jakie oprócz wyposażenia zasadniczego powinniśmy mieć i co najistotniejsze - umieć się nim posługiwać: obuwie wysokogórskie odpowiednie na warunki zimowe z możliwością bezpiecznego dopięcia raków, przed wycieczką buty powinny być należycie przygotowane zgodnie z zaleceniami wytwórcy, czekan - należycie dobrany do rodzaju pokonywanych trudności a także wzrostu podróżnika, kask wspinaczkowy - dopasowany i umożliwiający ubranie czapki, rękawiczki - ciepłe, nieprzemakalne, a jednocześnie zapewniające wygodny uchwyt czekana oraz obsługiwanie się ekwipunkiem asekuracyjnym bez konieczności zdejmowania ich (dla przykładu dwuwarstwowe), komplet ekwipunku asekuracyjnego - taśmy, karabinki, uprząż, przyrząd do asekuracji a także naturalnie lina (zdolność posługiwania się tym oprzyrządowaniem wymaga praktyki, sam instruktaż nie wystarczy) - klik, klik.

Zobacz również

Dbasz o zdrowie? Wsiądź na rower

Długo można wymieniać pozytywne strony jazdy na rowerze. Może być to dobry wybór dla osób odchudzających się, jak i dla tych, którzy chcą wzmocnić mięśnie, poprawić kondycję, lub po prostu chcących zrelaksować się w czasie wolnym. Rower spełni zadania środka komunikacji, spokojnie zamieniając samochód i tramwaj. Gładko dojedziemy nim do pracy czy szkoły, co więcej omijając korki i inne przeszkody na drodze, a dodatkowo przyczynimy się do ochrony środowiska. Warto rozważyć czy rowery miejskie to nie główny środek lokomocji, jaki potrzebujemy.


Strój prócz zapewnienia komfortu cieplnego musi również spełniać nadzwyczajne funkcje (fason kurtki zapewniający komfortowe poruszanie się w uprzęży jak też dojście do kieszeni, nogawki spodni i ochraniacze dopasowane do łydki itp.), dobre okulary przeciwsłoneczne, emulsje gwarantujące ochronę przed silnym oddziaływaniem słońca, niskiej temperatury jak też wiatru, Druga para rękawic - nieodzownie. Najlepiej jest mieć ze sobą ogrzewacze chemiczne do dłoni a także stóp (tak na wszelki wypadek) jak też pojemne śpiwory puchowe.

kask
Przygotowując rynsztunek na wyprawę trzeba bardzo dobrze zapoznać się z okolicznościami, jakie mogą występować na trasie, w taki sposób by dobrać go optymalnie. Całość oprzyrządowania pozyskamy w dobrym sklepie z artykułami turystycznymi (np. w The North Face sklep).
2019/06/05