Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Dobieramy wyposażenie na wyprawę wysokogórską

Projektując zimowe wyjście w góry wysokie trzeba przede wszystkim być odpowiednio przeszkolonym w obszarze posługiwania się oprzyrządowaniem, zagrożeń lawinowych, asekuracji oraz techniki zimowej wspinaczki. Bez odpowiedniego przyuczenia oraz doświadczenia nie powinniśmy wybierać się sami na takie ekskursje. Należy pomyśleć o wyszukaniu właściwego partnera, przewodnika bądź kursu szkoleniowego.

wspinaczka
Jeżeli mamy stosowne przygotowanie, jest to równoznaczne z wiedzą na temat odpowiedniego oprzyrządowania.

Chcesz uzupełnić swoje zakładki o następną nieszablonową pozycję? Jeżeli tak, to szczerze zalecam ten serwis (http://www.dubaideluxe.pl/wycieczka/bateaux-dubai-panoramiczny-rejs-z-kolacja,70?ref=0) - kliknij a się nie zawiedziesz.

Dla osób, które dopiero przygotowują się do tego rodzaju ekskursji wyszczególnimy parę podstawowych elementów oprzyrządowania jakie oprócz wyposażenia zasadniczego powinniśmy mieć i co najistotniejsze - umieć się nim posługiwać: obuwie wysokogórskie odpowiednie na warunki zimowe z możliwością bezpiecznego dopięcia raków, przed wycieczką buty powinny być należycie przygotowane zgodnie z zaleceniami wytwórcy, czekan - należycie dobrany do rodzaju pokonywanych trudności a także wzrostu podróżnika, kask wspinaczkowy - dopasowany i umożliwiający ubranie czapki, rękawiczki - ciepłe, nieprzemakalne, a jednocześnie zapewniające wygodny uchwyt czekana oraz obsługiwanie się ekwipunkiem asekuracyjnym bez konieczności zdejmowania ich (dla przykładu dwuwarstwowe), komplet ekwipunku asekuracyjnego - taśmy, karabinki, uprząż, przyrząd do asekuracji a także naturalnie lina (zdolność posługiwania się tym oprzyrządowaniem wymaga praktyki, sam instruktaż nie wystarczy) - klik, klik.

Zobacz również

Dbasz o zdrowie? Wsiądź na rower

Długo można wymieniać pozytywne strony jazdy na rowerze. Jest to bardzo dobra alternatywa dla osób odchudzających się, jak i dla tych wzmacniających mięśnie i poprawiających kondycję lub po prostu relaksujących się w czasie odpoczynku. Rower nadaje się doskonale jako środek komunikacji, spokojnie zastępując samochód i tramwaj. Dojazd do pracy czy szkoły nie będzie stanowił problemu, co więcej omijając korki i inne utrudnienia na drodze, zarazem czynnie włączymy się w ochronę środowiska. Warto rozważyć czy rowery miejskie to nie główny środek lokomocji, jaki potrzebujemy.


Strój prócz zapewnienia komfortu cieplnego musi również spełniać nadzwyczajne funkcje (fason kurtki zapewniający komfortowe poruszanie się w uprzęży jak też dojście do kieszeni, nogawki spodni i ochraniacze dopasowane do łydki itp.), dobre okulary przeciwsłoneczne, emulsje gwarantujące ochronę przed silnym oddziaływaniem słońca, niskiej temperatury jak też wiatru, Druga para rękawic - nieodzownie. Najlepiej jest mieć ze sobą ogrzewacze chemiczne do dłoni a także stóp (tak na wszelki wypadek) jak też pojemne śpiwory puchowe.

kask
Przygotowując rynsztunek na wyprawę trzeba bardzo dobrze zapoznać się z okolicznościami, jakie mogą występować na trasie, w taki sposób by dobrać go optymalnie. Całość oprzyrządowania pozyskamy w dobrym sklepie z artykułami turystycznymi (np. w The North Face sklep).
2019/10/08