Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co opłaca się zobaczyć w Łodzi? Czy rzeczywiście Łódź rozwija się coraz prężniej i jest ładniejsza z z roku na rok?

Stolicą województwa łódzkiego jest 720-tysięczna Łódź. To jedno z większych polskich miast, trzecie pod względem liczby mieszkających tam ludzi, ustępuje miejsca tylko Warszawie jak i Krakowowi. W przeszłości popularny tu był przemysł włókienniczy, a miasto określane było polskim Manchesterem. Stolicę województwa łódzkiego zaczęto także nazywać HollyŁódź, nawiązuje to oczywiście do znanego amerykańskiego Hollywood. Z jakiego powodu? Otóż, miejscowa Wytwórnia Filmów Fabularnych była jednym z najważniejszych miejsc powojennej polskiej kinematografii.
hotel
Trzeba powiedzieć, że Łódź jest specyficznym miastem, zaś w ogólnej świadomości funkcjonuje jako jedna z brzydszych miejscowości w Polsce. Tak więc wedle obiegowych opinii Łódź nie jest nazbyt ciekawa oraz nie ma w tym mieście nic ciekawego do zobaczenia. Taka opinia jest jednak nieprawdziwa, co pokazują wciąż liczniej zjeżdżający do tego miejsca turyści. Dlatego też hotel (zobacz: legnica hotele) Łódź i okolice to najczęściej wybierana z opcji, dla tego, kto chce lepiej poznać to miasto.

Zobacz również

Czym poruszać się po aglomeracji krakowskiej i sąsiedztwie?

Busy Kraków
Kraków, historyczne miasto stołeczne, jest jedynym z najstarszych miast , o ponad tysiącletniej historii, z wieloma zabytkami oraz zamkiem królewskim na Wawelu, przyciąga nie tylko polskich przyjezdnych ale i zagranicznych. Zanim jednak pojedziemy do Krakowa i okolic, warto zastanowić się, jak przemieszczać się w wybrane przez nas miejsce oraz jaki środek lokomocji wybrać. Najlepiej wybrać busy Kraków.


Łódź najczęściej jest przedstawiana jako mało ciekawe miasto przez ludzi, którzy nigdy nie zatrzymali się tu na dłużej, jak również przez osoby, jakie są przyzwyczajone do innego typu miast. Łódź jest dość młoda i rozwijała się zupełnie inaczej aniżeli miasta, tego typu jak Kraków czy Wrocław. Dzisiaj Łódź dobrze się rozwija, natomiast z każdym miesiącem jest coraz bardziej piękna. Daje turystom coraz więcej atrakcji kulturalnych jak również rozrywkowych. Sami mieszkańcy tego miasta są wciąż bardziej dumni z Łodzi, zachęcają również, aby to miejsce odwiedzać i zobaczyć jak jest ładne, oryginalne, jaką daje niesamowitą atmosferę. Przez to do Łodzi
hotel
zjeżdża wciąż większa liczba turystów, miasto też często gości firmy, jakie organizują szkolenia oraz konferencje Łódź.

Rzecz jasna, jak Łódź to ulica Piotrkowska. To wizytówka miasta oraz najdłuższy deptak handlowy w Europie. Mierzy aż więcej niż cztery kilometry. Przechadzając się tą ulicą jesteśmy w stanie podziwiać wspaniałe, eklektyczne i modernistyczne kamienice z XIX wieku. Wzdłuż ulicy Piotrkowskiej leży większa część restauracji i pubów które znajdują się w mieście, dlatego też kiedy tam zawitamy to na pewno trafimy do klimatowego miejsca, w jakim będziemy mogli się pożywić i napić.
2020/06/03