Menu strony
III Millenium
Biuro podry

pensjonat Polanica Zdrój, hotel w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa. Okalające ją Sudety to góry niezbyt wysokie, jednakże urzekające swoją krasą, malowniczością także nieskalaną wielkim przemysłem schludnością. Delikatny klimat przedgórski, również obfite źródła wód mineralnych służą tu leczeniu chorób kardiologicznych i systemu pokarmowego. Polanica Zdrój słynie też z Oddziału Chirurgii Plastycznej Specjalistycznego Centrum Leczniczego.


pensjonat
Idealną atmosferę uzdrowiska tworzy jeden z najpiękniejszych polskich parków zdrojowych z bajecznie rozkwitającymi wiosną azaliami, rododendronami i magnoliami. Fontanna przy głównej alejce parkowej o zmierzchu oświetlana jest barwnymi lampami i w rytm muzyki tryska z dysz na wysokość 12 m. Centralne położenie Polanicy-Zdroju w rejonie czyni, że jest to idealny punkt wypadowy wielu wypraw pieszych, rowerowych i automobilowych, a pensjonat Polanica Zdrój gwarantuje znakomity relaks, warto to zobaczyć: . Nieduża odległość do granicy pozwala też na poznanie sporych atrakcji krajoznawczych Czech.

Najważniejszymi elementami rozsądzającymi o zdrojowym charakterze miasta jest mnogość źródeł wód mineralnych. Miasto charakteryzuje się tradycyjnym układem urbanistycznym, splecioną zabudową. Jest to miasto bez rynku, bez typowego środka, miasto leżące na terenie parku.

Jeśli tego typu tematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to śmiało zerknij na serwis (http://www.coraltravel.pl/biura-podrozy/wielkopolskie/poznan/poznan-salon-firmowy-9), który na pewno też przykuje Twój wzrok!

Podobnie każde budynki uzdrowiskowe mieszczą się w Parku Uzdrowiskowym, w jakim obok roślinności ojczystej odnajduje się również wiele egzemplarzy flory egzotycznej, również wyszukane gazony w formie ślicznych kobierców z kwiatów.


W parku znajduje się Zakład Przyrodoleczniczy, pijalnia wód, Teatr Zdrojowy, Aula Koncertowa. W części miasta położonej poza parkiem odszukamy liczne kawiarnie, pensjonaty, terytoria rekreacyjne, basen kryty i otwarty, interesujące trasy spacerowe. Hotel Polanica Zdrój (Villa Alina Medical & SPA) oferuje najem pokoi w czasie wielu imprez o znaczeniu internacjonalnym. Co roku odbywa się tutaj mający kilkudziesięcioletnią tradycję Festiwal Szachowy, najstarszy w kraju Przegląd Filmów Amatorskich, również Festiwal Muzyki Zdrojowej Muzyka Świata. Miasto posiada dobrze rozwiniętą bazę rekreacyjną.

Jeżeli ten temat Cię zainteresował, to odsyłam tutaj (http://www.coraltravel.pl/lista-hoteli/egipt/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu jeszcze więcej informacji, które na pewno Cię zaciekawią.

Otwarte są kryte baseny, hala sportowa, korty tenisowe, stadiony i lodowisko.
2020/03/19