Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Niebezpieczeństwa dla środowiska przyrodniczego, jakie wynikają z prosperowania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Niedawno odkryte, spore złoża węgla brunatnego w gminie Miejska Górka wywołały mnóstwo kontrowersji wśród mieszkańców tego rejonu. Otóż, do nich nie przemówiły kontrargumenty władz gminy, którzy wykazują, że wykrycie tak bogatych pokładów jest dla miasta czymś nadzwyczaj przynoszącym korzyść. W większym stopniu aniżeli walory dla przemysłu i progresu rzucą się albowiem w tym wypadku w oczy potencjalne niebezpieczeństwa dla środowiska naturalnego, które wynikają z powstania kopalni odkrywkowej w Małej Górce.

Mieszkańcy idealnie mają pojęcie o tym, w jaki sposób może wykazywać to negatywne konsekwencje i z tego względu również dbają o to, aby nie doszło do powstania takiej kopalni. Było już parę protestów oraz stale podpisuje się pisma dzięki jakim można wywnioskować, że rzeczywiście powstanie kopalni w Małej Górce jest czymś problematycznym. Mieszkańcy nie chcą najzwyczajniej doprowadzić do tego, by zniszczone zostało bogactwo natury nie tylko w ścisłej gminie którą jest Miejska Górka, lecz dodatkowo posiadają też na względzie to, że może się to źle odbić na sąsiadujących miastach - www.

Zobacz również

Dlaczego najlepiej pojechać na Kaszuby? Jakie miejsca najlepiej tam zwiedzić? Jak spędzić czas?

venicespecial.com/pl/pl
Kaszuby są faktycznie niezwykłą krainą na Pomorzu, ma ona naprawdę dużo do zaproponowania, faktycznie zjawiskowy, kuszący krajobraz, czyli jeziora, lasy, a to wszystko w spokoju i ciszy.


Dotychczasowo w takim razie sytuacja pozostaje bardzo napięta, bo obie strony przekonane są o tym, iż posiadają mocne argumenty. Gospodarka w Miejskiej Górce jest na doskonałym poziomie i mieszkańcy są pewni, że niepotrzebne pozostaje zbudowanie kolejnej kopalni. Taka kopalnia pozostaje za to przez nich uważana jako zagrożenie, z którym trzeba się zetknąć.

Planujesz uzyskać inne dane na opisywany temat? Zapewne notka z witryny (http://maraton.wosir.org/cennik/) także je posiada, zatem kliknij tu i poznaj je starannie.

Dlatego, pisząc do władz gminy oraz do przedsiębiorców od jakich zależy powstanie kopalni podkreślają, iż znaczące przede wszystkim pozostaje to, iż trzeba ochronić środowisko naturalne.
Nie należy tego z pewnością zbagatelizować, bo bezpośrednio określa to, w jakim kierunku mogłyby kolejno pójść spory. Tych konfliktów było już albowiem sporo w Polsce i w wielu przypadkach nie kończą się one pozytywnie. W obliczu tych sytuacji spornych ma się kontakt z różnymi emocjami, a w takiej sytuacji ciężko o odpowiedni osąd sytuacji.

Warto w takim razie śledzić, w którym kierunku potoczy się sprawa z budową kopalni odkrywkowej w gminie Miejska Górka, ponieważ pewne jest to, iż żadna ze stron sporu nie będzie posiadała ochoty zarzucić swoich racji. Sytuacja staje się znacznie bardziej rozbudowana, a podjęcie decyzji zależy od władz Miejskiej Górki.
2019/03/05