Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jaki rower jest pasujący do twojego trybu wypoczynku?

Każdy ma inne potrzeby i inne priorytety, a odnosi się to wszystko do wielu dziedzin życia. Jeden woli mięso, drugi zajada warzywa, niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez pojazdu mechanicznego, a kolejni bez ruchu. Większość z nas jednak preferuje jazdę na rowerze, ale każdy ma swoje wymagania, co do konkretnego jednośladu.


rower
Wyróżniamy różne typy rowerów, ponieważ możemy wybrać odpowiedni dla nas rower. Jeśli uwielbiasz wysiłek, uwielbiasz góry, to idealny będzie dla Ciebie rower górski (w góry na rowery). Jest to model odpowiedni dla osób, które nie mogą sobie wyobrazić, przykładowo, bezczynnego weekendu w czasie lata. Siedzenie w domu to wręcz kara dla nich, gdy na dworze cudowna pogoda, w góry aż wzywają swoją aura i czekającymi tam przeszkodami. Warto wiedzieć, że rowery do jazdy po górach sprawdzają się także w… mieście. Są dobre na dziury i wysokie krawężniki, czego nie można powiedzieć o rowerach holenderskich, czy – o zgrozo! – rowerach szoszowych, czyli kolarzówkach.


A jeśli już o tych rowerach mowa, to „holenderki” to rowery, których jest w naszych miastach coraz więcej. Co prawda infrastruktura rowerowa w niektórych miejscach jest beznadziejna, ale i tak rowerzyści starają się funkcjonować normalnie. Rowery te są tanie, ładne i wytrzymałe.

Czy wiesz, że więcej przeczytasz tutaj? To oczywiście podobna problematyka, więc na pewno sugerowane artykuły również są warte zgłębienia.

Sprowadzane z Holandii odznaczają się przede wszystkim niepowtarzalnym stylem. Rowery szosowe, czyli kolarzówki to zdecydowanie rowery na dłuższe trasy. Nie nadają się do w góry i do miasta, ale świetnie się sprawdzą, jeśli chcesz szybko pokonać dystans z punktu A do punktu B. szybkie, lekkie, zwinne, takie są właśnie rowery szosowe.


Dla tych, co raczej nie chcą się za bardzo przemęczać też znajdzie się rada.

Jeśli uważasz, że taki tekst jest ciekawy, sprawdź na serwisie inne tego typu informacje - z pewnością równie okażą się dla Ciebie wartościowe.

Rowery elektryczne (modele rowerów na prąd) coraz lepiej znane w naszym kraju modele napędzane przez nieduży, acz wydajny silnik. Można oczywiście pedałować, ale jeśli nam się odechce możemy szybko wejść na tryb elektryczny i czuć się, jak na motorze. Rowery te rowery świetnie odnajdują się w każdych warunkach, zaś polecane są przede wszystkim dla osób starszych lub dla tych, którzy nie lubią za tradycyjną jazdą na rowerze, a silniej od siły swoich mięśni wolą elektryczny napęd.
2019/03/27