Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Godne polecenia tereny w Polsce

Wakacje już minęły. Zbliża się jesień, pora kojarzona zwykle z coraz ciemniejszymi dniami i rozpoczęciem edukacji i pracy. Czemu nie wyrwać się na krótki wyjazd jesienną porą? Oto garść pomysłów dla mieszkańców Dolnego Śląska, bankowo znajdziecie tutaj pomysł na wycieczkę.
Niziutkie Góry Stołowe atrakcje mają zaskakująco wysokiej klasy.

Czy masz chęć pogłębić swą wiedzę na powyższy temat? Więc chcielibyśmy nakłonić Cię do naszych następnych artykułów - kliknij łącze (http://www.entrevilles.pl/).

W tym ciekawym rejonie coś dla siebie dostaną zarazem górscy piechurzy, jak i entuzjaści zabytkowych konstrukcji. Tym pierwszym rekomenduję trasę na Szczeliniec, łatwego do przejścia masywu wzbogaconego malowniczymi skałkami.
kwatery w górach
Na jego zbocze najkorzystniej wdrapywać się od strony zacisznej, turystycznej wioski Radków. Jeśli znudzą wam się włóczęgi, poświęćcie dzień na odwiedzenie sanktuarium w Wambierzycach oraz mrocznej kaplicy czaszek w Czermnej.

Zobacz również

Rodzinny odpoczynek w Karpaczu

Karpacz, kościółek drewniany
Karpacz to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych kurortów górskich Polski. Leży we wschodnich Karkonoszach na wysokości 480 - 885 m n.p.m. tuż u podnóża Śnieżki (tysiąc sześćset dwa metry nad poziomem morza), najwyższego szczytu Sudetów.


W okolicy rozciąga się Kotlina Kłodzka, zabytki, które musicie w niej zobaczyć to przede wszystkim wielka Twierdza Kłodzka i malownicze ruiny zamku w Czerwonym Strumieniu. Będąc w regionie nie wolno przegapić znanego wszystkim Karpacza. Aby to wszystko zwiedzić trzeba zatrzymać się na nocleg noclegi koniaków - osadanaochodzitej.pl : pensjonaty Stronie Śląskie Oprócz wjazdu wyciągiem na Kopę, powinniście odwiedzić Muzeum Zabawek. Karpacz dzięki niemu jest kojarzony na całym świecie. Jeśli myślicie o wypoczywaniu w wyjątkowym, zbliżonym do alpejskiego otoczeniu, weekend w Zieleńcu to rzecz obligatoryjna w trakcie deszczowych dni.

Zanim przejdziemy za granicę województwa, polecam jeszcze wioskę Sucha, położoną w pobliżu styku trzech państw. Wznosi się tam dawny Zamek Czocha, słynny z bycia sceną dla mnóstwa kinowych hitów.

Przenieśmy się teraz do województwa Śląskiego. Tam zdecydowanie polecam dwa miejsca na jesienny weekend. Zespół klasztorny Rudy ujmie każdego wielbiciela budynków religijnych. To postawione paręset lat temu duże opactwo Cystersów. Obowiązkową pozycją jest Pszczyna, zadbane miasteczko. Tam zobaczycie zabytkowy rynek i Zamek Pszczyński. Jeżeli twoja pociecha marzy, żeby obejrzeć zagrodę żubrów, Pszczyna daje tą unikatową szansę zobaczenia z bliska królów puszczy. Województwo Śląskie to również miejsce, gdzie wspaniale rozwija się turystyka konna. Więcej na :

A jeśli nie chcecie ruszyć się z miasta, zostaje moja sugestia – paintball. Wrocław oferuje kilka miejsc, w których da się zrelaksować się ostrzeliwując kumpli z broni na farbę.
2021/06/02