Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Zwrot i odszkodowania za odwołane loty – w jakich chwilach przysługują?

Latanie samolotem po Europie wiąże się z ważnymi ciekawostkami, co do których w trakcie lotu podróżujący klienci nie zdają sobie sprawy. Chodzi o zwroty i odszkodowanie za odwołany lot.
W normalnych okolicznościach nie planujemy rzecz jasna scenariusza w którym w naszym locie będzie opóźnienie.

Lotnisko
Tak samo jak w naziemnych środkach komunikacji płacimy za tanie, normalnej klasy i ekskluzywne linie lotnicze, które we właściwych do kwoty standardach przetransportują nas z jednego na drugi punkt.
Zahamowanie ruchu na pasach, wypadek lotniczy - to przykłady popularnych, acz nieznośnych powodów dla których loty są przesuwane i odwoływane, za które właścicielom biletu przysługuje prawo do zwrotu za bilety lub odszkodowanie. Pasażerowie, dla których automatyczna alternatywa w postaci następnego z kolei biletu nad wyraz się nie uśmiecha, czekają w najlepsze w poczekalniach. Jak się okazuje czas może zagrać na ich korzyść.
Skąd ta kalkulacja? Jeśli przy trzech godzinach od ustalonej godziny startu lot - zobacz więcej: https://www.lot.com/bilety-lotnicze/ - się nie zacznie, podróżnym (w obrębie członków Unii Europejskiej oraz państw z poza UE) przysługuje odpowiednia kwota jako odszkodowanie za odwołany lot. Stawki są rozbieżne – zależne od odległości i statusu państwa (Unia – państwo poza Unią) od 250 do 650 euro (przeczytaj artykuł o odszkodowaniu za odwołany lot).
1 2