Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Inspirujący Egipt. Jakimi urokami zachęca wypoczywających?

Odpoczynek nad Morzem Śródziemnym to marzenie wielu urlopowiczów. O odpoczynku w słonecznej Italii, śladem starożytnych Greków albo na francuskiej riwierze marzą tysiące pracujących przez rok turystów. Nawet kilka dni spędzonych nad Morzem Śródziemnym pozwala odreagować nagromadzone trudy i wejść w nowe wyzwania ze wzmożoną siłą.


egipt
Popularne kierunki, trasy? Jeśli planujemy wczasy po europejskiej stronie akwenu mamy do wyboru podróż do celu transportem lądowym. Wszelkie niedoskonałości zrekompensuje podróżnym tańszy bilet. Planującym urlop z większymi zasobami portfela pozostają przeloty. Rezerwacja, kilka godzin odprawy i lotu i już stąpamy po innym, podzwrotnikowym świecie.

Podróż w stronę afrykańską, wiąże się z koniecznością przelotu i… każe brać pod uwagę ryzyko. Ma to związek z niestabilnością polityczną w tamtym rejonie świata. Ceniący każdą chwilę podróży wezmą pod uwagę także spokojny rejs między kontynentami. Trasy na Egipt, Ziemię Świętą, czy Turcję są najpopularniejszymi we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Interesantów szybkiej podróży do celu będą interesować wyłącznie linie lotnicze. Jeżeli rozważamy Egipt (coraltravel.pl/wczasy/wyniki-wyszukiwania/panstwo:Egipt:1) czy pozostałe kraje Afryki przy Morzu Śródziemnym mamy sporą ofertę przewoźników powietrznych. Sami wybieramy standardy: od tanich linii lotniczych po faktycznie ekskluzywny lot.

Ojczyzna faraonów skupia większość atrakcji w delcie Nilu. W tropikach zwrotnikowego słońca zwiedzimy historyczne ośrodki (Kair, Aleksandria), będziemy zachwycać się najsłynniejszymi budowlami starych wieków – piramidami. Przejazd dromaderem, czy zanurzenie się w bardzo słonym Morzu Czerwonym – to jedynie ciekawsze z wakacyjnych atrakcji, które czekają odwiedzających Egipt.

Im dalej od obu mórz Egipt staje się suchą pustynią. Znika wielkomiejski zgiełk, urodzajny Nil, a my przemierzamy obszary tubylców -wędrowników na wielbłądach i niewielkie oazy jakiegokolwiek życia. Tutaj turyści nie zapuszczają się na stałe. Nie są przyzwyczajeni na taką dawkę słońca i faktyczne braki wody pitnej.

Dla zwykłych odpoczywających klasyczny, inspirujący Egipt (eccoholiday.com/kraj/egipt/) pozostaje tętniącym życiem trójkątem na północy, słoneczną Aleksandrią, sfinksami i nurkowaniem. To dla nich tysiące Europejczyków zmierzają do Egiptu.
2018/06/08