Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Zachorowałeś na wakacjach? Zobacz, w jaki sposób leczyć się najtaniej!

Nawet podczas wczasów może przydarzyć się nam jakiś wypadek - np. raptowne przeziębienie, problemy z brzuchem czy ciężka reakcja alergiczna na ugryzienie owada bądź oparzenie meduzy. Takie przypadki wymagają wizyty u lekarza. Co zrobić, by wydatki na leczenie nie zrujnowały naszej kieszeni?
tabletki2
Najwłaściwiej jest jeszcze przed podróżą zrobić sobie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Dzięki niej możemy bez trudności dostać świadczenia medyczne, jeżeli takie są nam niezbędne z medycznego punktu widzenia. Innymi słowy jest to rozwiązanie, którego brak prowadziłby do konieczności niezwłocznego powrotu do Polski. Decyzja co do tego faktu należy do doktora, do którego poszliśmy - to on zdecyduje czy dane schorzenie narzuca konieczność szybkiego działania. Poza nasileniem choroby bierze on również pod uwagę, kiedy mamy plan wrócić do domy.

Chcesz zamówić leki (http://www.herbapol.poznan.pl/cholesterol/245-wyciag-z-karczocha-naturalny-srodek-na-obnizenie-poziomu-cholesterolu)? Kiedy chcesz więcej wiadomości o lekach jak np. o to dobrze zajrzeć.

Trzeba jednak wiedzieć, iż nawet jeśli jego decyzja będzie sprzyjająca, może się okazać, iż będziemy musieli uiścić opłatę za dokonane świadczenia – przede wszystkim za leki i za zabiegi prywatne, choć w wielu krajach nawet wizyta w państwowej przychodni wymaga stosownej opłaty. Jej wysokość nie jest z góry ustalona, różni się w zależności od państwa, do którego pojechaliśmy na wypoczynek. Karta nie pokrywa też kosztów transportu pacjenta do Polski czy opłaty za leki - kliknij -, lecz w wielu przypadkach może być bardzo potrzebna. Jak zatem załatwić kartę?

Jeśli mieszkamy nieopodal oddziału NFZ, możemy udać się tam osobiście i natychmiast będziemy ją mieć. Trzeba jedynie wypełnić wniosek i w parę minut załatwimy konieczne formalności. Gdy oddział NFZ jest położony dalej lub nie mamy czasu na jego odwiedziny, możemy przesłać dokumenty pocztą. Wybierając taką opcję trzeba pamiętać, by załączyć do wniosku ksero dowodu tożsamości i dowodu ubezpieczenia, np. RMUA od pracodawcy. Gotowa karta może być wydana osobiście lub wysłana pocztą. Jeżeli zaś chcemy wziąć kartę za kogoś, będzie potrzebne upoważnienie napisane przez taką osobę, w innym wypadku będzie musiała zgłosić się sama. Gdy wyrażamy chęć przesłania karty pocztą, musimy pamiętać o podpisie na wniosku. Warto jest złożyć dokumenty o Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, gdyż nigdy nie mamy pewności, kiedy okaże się nam potrzebna.


Zobacz również

Udany weekend poza Warszawą

Ogród pełen cienia
Po całym tygodniu wytężonej roboty pora na zasłużony, weekendowy wypoczynek. Gdy zanosi się piękna pogoda nie warto pozostać w domu tylko udać się gdziekolwiek na weekendowy wyjazd. Zapewne o wiele lepiej odpocznie się na łonie natury niż pozostając w domu. Agroturystyka mazowieckie ma do zaproponowania bardzo dużo interesujących propozycji.
2018/06/22