Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Poznaj swoje prawa - taka wiedza może Ci się przydać

Przede wszystkim przy zakupie biletu sprzedawca nie powinien żądać od ciebie wyższej ceny jedynie ze względu na narodowość albo punkt zakupu biletu. Poza tym przysługują Ci także prawa w wypadku pojawienia się kłopotów.


Jest tak w wypadku opóźnienia bądź odwołania lotu bądź nadkompletu przedsprzedaży, z powodu którego odmówiono ci wstępu na pokład aeroplanu. Gdy odmówiono ci przyjęcia na pokład, twój lot został anulowany albo sprzedano więcej biletów aniżeli miejsc w aeroplanie, linie lotnicze powinny: zorganizować ci wylot do punktu docelowego porównywalnym alternatywnym środkiem przewozu, czy oddać ci koszta biletu a także - w słusznych przypadkach - zapewnić ci darmowy przewóz do portu lotniczego, z którego wyruszyłeś.

W przypadku znacznego opóźnienia ( minimum 5 godzin) masz również prawo domagać się zwrotu funduszy (ale jeżeli otrzymasz zwrot kosztów, linie lotnicze nie muszą już zapewniać ci dalszego wsparcia ani organizować dalszej podróży). Lotnicze linie powinny poinformować cię o twych prawach oraz o przyczynie istotnego opóźnienia albo odwołania lotu lub też odmowy wpuszczenia cię na pokład aeroplanu. W zależności od długości zamierzanego lotu a także opóźnienia możesz też mieć prawo do napojów, posiłków, komunikacji (np. nieodpłatnej rozmowy telefonicznej), zaś w razie potrzeby również do noclegu (agencja SkyLegal).

przjedź pod ten adres
Mało tego jeżeli odmówiono ci przyjęcia na pokład aeroplanu, twój lot został odwołany lub dotrzesz z powyżej 3-godzinnym opóźnieniem do miejsca docelowego określonego na bilecie, możesz domagać się odszkodowania. Jeśli zaproponowano ci opcjonalny lot w podobnym czasie. Odszkodowanie za opóźniony lot nie przysługuje, jeśli twój lot jest anulowany: z racji wyjątkowych okoliczności, takich jak złe warunki atmosferyczne albo powiadomiono cię o odwołaniu lotu na 2 tygodnie przed zaplanowaną datą lotu lub zaproponowano ci opcjonalny lot na tej samej trasie w podobnym czasie co twój początkowy lot - sprawdź tutaj: https://lot.com/bilety-lotnicze/loty-z-warszawy-do-bejrutu -.

1 2