Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Ciekawe miejsca na aktywny urlop czyli co proponują w dalszym ciągu niedostępne i dzikie Bieszczady

Bieszczady to jest jednym z nielicznych rzeczywiście dzikich, nie do końca poznanych jeszcze regionów Polski. W ostatnich latach bardzo ulega to zmianie, turystyka coraz bardziej się promuje, pojawiają się kolejne rozrywki i miejsca noclegowe, lecz w dalszym ciągu daleko im brakuje do tej komercyjnej masówki, którą można zobaczyć przykładowo w Zakopanem.


Bieszczady
I to chyba dobrze będzie, że tak jest, bo w końcu Bieszczady od lat były symbolem dzikości i braku cywilizacji, a wyjazd do nich był prawdziwą ucieczką od bieżących spraw i doskonałym odpoczynkiem. Ogromny wpływ na to ma tamtejsza przyroda, bardzo surowa a jednocześnie nieskażona. Wychodząc na bieszkadzkie szlaki można wędrować albo tymi popularnymi, na których jeszcze się spotyka turystów, albo zboczyć w pewnym momencie na te rzadziej uczęszczane, gdzie czasami i przez cały dzień nikogo nie ma. Bieszczady zajmują stosunkowo rozległy obszar, więc i miejsca na górskie wędrówki jest tam rzeczywiście dużo, jeżeli ktoś ceni ciszę i spokój, to to właśnie miejsce idealnie się będzie nadawać dla niego.

Bez wątpienia największą atrakcją Bieszczad są góry i wyznaczone pomiędzy nimi przepiękne szlaki. Ale ten właśnie rejon zachęca również całkowicie odmienny rodzaj turystów, a mianowicie wielbicieli żaglówek i pozostałych sportów wodnych. Wszystko za obecnością największego w Polsce stworzonego przez człowieka zbiornika, którym jest Jezioro Solińskie. Już sama konstrukcja zapory jest bardzo dużą atrakcją turystyczną, wysoka na prawie sto metrów zatrzymuje parę milionów litrów wody uwięzionej w jeziorze.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Czytaj zatem dalej szkarska apartamenty o tym punkcie w kolejnym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.Solińskie Jezioro w szybkim tempie zostało ogromnie popularnym miejscem żeglowania, obecnie nie można na nim pływać sprzętem z silnikami, więc panują tam przede wszystkim żaglówki, ale także rowery wodne i kajaki. Niektórzy będą porównywać warunki tam panujące z tym, co można spotkać na Mazurach, a powierzchnia tego zbiornika jest tak duża, że faktycznie da się spędzić wiele dni na wodzie się nie nudząc.więcej szczegółów busy do niemiec wałbrzych Busy do Niemiec WałbrzychDzięki obecności jeziora urlop w Bieszczadach można spędzać bardzo różnorodnie, z jednej strony idąc w góry, a następnie dla odmiany plażując i pływając na wodnych sprzętach.
2022/05/30