Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Ciekawe miejsca na aktywny urlop czyli co proponują w dalszym ciągu niedostępne i dzikie Bieszczady

Bieszczady to jest jednym z nielicznych rzeczywiście dzikich, nie do końca poznanych jeszcze regionów Polski. W ostatnich latach bardzo ulega to zmianie, turystyka coraz bardziej się promuje, pojawiają się kolejne rozrywki i miejsca noclegowe, lecz w dalszym ciągu daleko im brakuje do tej komercyjnej masówki, którą można zobaczyć przykładowo w Zakopanem.


Bieszczady
I to chyba dobrze będzie, że tak jest, bo w końcu Bieszczady od lat były symbolem dzikości i braku cywilizacji, a wyjazd do nich był prawdziwą ucieczką od bieżących spraw i doskonałym odpoczynkiem. Ogromny wpływ na to ma tamtejsza przyroda, bardzo surowa a jednocześnie nieskażona. Wychodząc na bieszkadzkie szlaki można wędrować albo tymi popularnymi, na których jeszcze się spotyka turystów, albo zboczyć w pewnym momencie na te rzadziej uczęszczane, gdzie czasami i przez cały dzień nikogo nie ma. Bieszczady zajmują stosunkowo rozległy obszar, więc i miejsca na górskie wędrówki jest tam rzeczywiście dużo, jeżeli ktoś ceni ciszę i spokój, to to właśnie miejsce idealnie się będzie nadawać dla niego.

Bez wątpienia największą atrakcją Bieszczad są góry i wyznaczone pomiędzy nimi przepiękne szlaki. Ale ten właśnie rejon zachęca również całkowicie odmienny rodzaj turystów, a mianowicie wielbicieli żaglówek i pozostałych sportów wodnych. Wszystko za obecnością największego w Polsce stworzonego przez człowieka zbiornika, którym jest Jezioro Solińskie. Już sama konstrukcja zapory jest bardzo dużą atrakcją turystyczną, wysoka na prawie sto metrów zatrzymuje parę milionów litrów wody uwięzionej w jeziorze.

Interesujesz się tym zagadnieniem? Czytaj zatem dalej szkarska apartamenty o tym punkcie w kolejnym artykule, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Sądzimy, że Ci się podoba.Solińskie Jezioro w szybkim tempie zostało ogromnie popularnym miejscem żeglowania, obecnie nie można na nim pływać sprzętem z silnikami, więc panują tam przede wszystkim żaglówki, ale także rowery wodne i kajaki. Niektórzy będą porównywać warunki tam panujące z tym, co można spotkać na Mazurach, a powierzchnia tego zbiornika jest tak duża, że faktycznie da się spędzić wiele dni na wodzie się nie nudząc.

Jeżeli opisywana problematyka jest dla Ciebie absorbująca, przeczytaj ponadto więcej szczegółów busy do niemiec wałbrzych tu - te wiadomości także nie mogą pozostać pominięte!

Dzięki obecności jeziora urlop w Bieszczadach można spędzać bardzo różnorodnie, z jednej strony idąc w góry, a następnie dla odmiany plażując i pływając na wodnych sprzętach.
2019/08/22