Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Czemu warto zostać harcerzem?

Niemal każdy, kto kiedykolwiek należał do harcerstwa wspomina niezwykle pozytywnie te czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się nadzwyczaj ogromnym zaufaniem pośród społeczeństwa.


Z jakiego powodu warto być harcerzem? Odpowiedź na owo pytanie jest względnie prosta.


apteczka pierwszej pomocy


danie


Zobacz również

Co to jest saperka? Do czego służy w armii oraz na co dzień?

pracy
Są tego typu przedmioty, które stworzono do konkretnych celów. Natomiast, mimo to świetnie pomagają spełniać również inne, bardzo praktyczne funkcje.


W harcerstwie przeżywamy szkołę życia. Biorąc udział w biwakach a także naturalnie obozach, ucząc się rozniecać ognisko, czy też biorąc udział w terenowych grach zdobywamy bezcenne zręczności, jakie procentują w naszym życiu. Uczymy się samodzielności i zaradności. Odpowiedzialności za polecone zadanie, pracy w grupie, jej przewodzenia a także wspólnego osiągania celów.


praca w grupie


Często można słyszeć głosy, że harcerstwo to jedynie gonienie po lasach w krótkich spodenkach (jeśli chodzi o dziewczęcia jest to spódnica harcerska). Jest to jednak coś o wiele więcej. Właśnie dzięki pracy tysiąca instruktorów to gonienie po lesie ma głęboki sens. Rozwija w nas pasję do aktywności na bardzo wielu gruntach. Przynosi umiejętności, które pomogą nam w dorosłym życiu świetnie odnaleźć się na rynku pracy, a także odpowiedzialności jako obywatela, całkiem świadomego swych obowiązków, lecz i praw. Porównując do innych zajęć pozalekcyjnych, jest to jedna z tańszych opcji spędzania wolnego czasu.

Podoba Ci się ten tekst? To przejdź do oferty nauka windsurfingu, by zaznajomić się z ciekawymi info na ten temat, jakie dla Ciebie podaliśmy.

Składki członkowskie wynoszą zaledwie parę złotych na miesiąc, co w przypadku zbiórek 4 razy na miesiąc i innych dodatkowych zadań w trakcie roku jest sumą niewielką.


Koszt jaki czeka każdego rodziciela dziecka chcącego być harcerzem bądź harcerką to kupno uniformu, tu zależnie od drużyny jest to sumpt mniej więcej 150 zł za pełny komplet.
2020/05/23