Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Czemu warto zostać harcerzem?

Niemal każdy, kto kiedykolwiek należał do harcerstwa wspomina niezwykle pozytywnie te czasy. Do tej pory harcerstwo cieszy się nadzwyczaj ogromnym zaufaniem pośród społeczeństwa.


Z jakiego powodu warto być harcerzem? Odpowiedź na owo pytanie jest względnie prosta.


apteczka pierwszej pomocy


Zobacz również

Wycieczka do Nepalu - czyli, zdać się na profesjonalną grupę, czy jechać na tak zwanego "wariata"

turystyka
Bardzo chcesz ujrzeć Nepal? Zastanawiasz się, jaka rzecz by było lepsze: pojechać na tak nazywany "żywioł", czy wszyściutko w dobry sposób przemyśleć? Nasze osoby z naszej strony chcielibyśmy zachęcić do tej konkretnej drugiej opcji, albowiem wbrew pozorom tego rodzaju wyjazd nie jest łatwy, w szczególności dla person całkiem nieprzygotowanych.


danie


W harcerstwie przeżywamy szkołę życia. Biorąc udział w biwakach a także naturalnie obozach, ucząc się rozniecać ognisko, czy też biorąc udział w terenowych grach zdobywamy bezcenne zręczności, jakie procentują w naszym życiu. Uczymy się samodzielności i zaradności. Odpowiedzialności za polecone zadanie, pracy w grupie, jej przewodzenia a także wspólnego osiągania celów.
Często można słyszeć głosy, że harcerstwo to jedynie gonienie po lasach w krótkich spodenkach (jeśli chodzi o dziewczęcia jest to spódnica harcerska). Jest to jednak coś o wiele więcej. Właśnie dzięki pracy tysiąca instruktorów to gonienie po lesie ma głęboki sens.

Jeżeli poszukujesz analogicznych danych na omawiany w tym miejscu temat, to zapewne znajdziesz więcej pod linkiem.

Rozwija w nas pasję do aktywności na bardzo wielu gruntach. Przynosi umiejętności, które pomogą nam w dorosłym życiu świetnie odnaleźć się na rynku pracy, a także odpowiedzialności jako obywatela, całkiem świadomego swych obowiązków, lecz i praw. Porównując do innych zajęć pozalekcyjnych, jest to jedna z tańszych opcji spędzania wolnego czasu. Składki członkowskie wynoszą zaledwie parę złotych na miesiąc, co w przypadku zbiórek 4 razy na miesiąc i innych dodatkowych zadań w trakcie roku jest sumą niewielką.


Koszt jaki czeka każdego rodziciela dziecka chcącego być harcerzem bądź harcerką to kupno uniformu, tu zależnie od drużyny jest to sumpt mniej więcej 150 zł za pełny komplet.
2019/01/10