Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jak spędzić wolny czas? Czy spływ kajakowy to dobry pomysł? W jakim warto podjąć tę aktywność?

Istnieje wiele okazji podczas roku, by spędzić ten czas interesująco, z dozą szaleństwa albo wręcz odmiennie, w spokoju na łonie natury. Sporo jest tych okazji, bo poza standardowymi weekendami, są też dłuższe przerwy od normalnej pracy, nie mówiąc już o wakacjach.
Warto tak zaplanować ten czas, by był jak najbardziej interesujący, aby obfitował w tego typu atrakcje, jak preferujemy.dokładnie (wizytówka przedsiębiorstwa Domki-letniskowe-wejdź... tę zakładkę)Jak będziemy o tym pamiętać i mądrze rozplanować czas, to możemy być pewni, że wrócimy z takiego wyjazdu w pełni usatysfakcjonowani.


zabytek


Świetnym pomysłem będzie spływ Czarną Hańczą, ponieważ to prawdziwie niezwykłe przeżycie. Jest to największa rzeka Suwalszczyzny, przepływa przez rzeczywiście interesujące tereny, które mają wyjątkowe walory krajobrazowe, historyczne i geologiczne. Źródła Czarnej Hańczy są na Pojezierzu Wschodniosuwalskim. Istnieje bardzo dużo różnorakich szlaków kajakowych na tego typu niesamowitej rzece, najbardziej popularne z nich to tak zwana mała pętla oraz duża pętla.


Spływ kajakowy Czarna Hańcza mała pętla, to szlak od Augustowa poprzez jezioro Białe, Kanał Augustowski do jeziora Serwy. Dalej musimy się przenieść do Bryzgla nad Wigrami, później jeziorem, z powrotem kanałem. Następna jest duża pętla, która także rozpoczyna się w Augustowie.


Dalej przenosi się do Wigier a koniec jak w sytuacji pętli małej. Ten szlak trwa naprawdę długo, w okolicach 8-9 dni, lecz korzystnie podjąć trud, bo to niesamowite przeżycie.
To zwłaszcza polecane dla osób, jakie nigdy nie miały z tym do czynienia, ponieważ można zakochać się w takim spływie. Dodatkowo nie trzeba mieć specjalnych umiejętności lub predyspozycji, to zajęcie dla każdego.
2019/01/26