Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, iż jest tu do zobaczenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe wspaniałe miejsca

Jedną z tych lokalizacji, jakiej warto poświecić troszkę więcej uwagi w okresie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma oraz pałac, jaki też przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych obiektów to ciekawa lekcja historii dla osób, dla których Dolny Śląsk to tak naprawdę cudowna przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy XVIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Dzięki renowacji fasady pałacowe prezentują się wspaniale, a turyści mogą w czasie swej wycieczki zapoznać się z jedną z ciekawszych rezydencji w tej części naszego kraju.

Korytarz hotelowy
Brzeg Dolny może się jednakże pochwalić i innymi ciekawostkami. Dolny Śląsk odgrywał dość istotną rolę w gospodarce w czasie wojny, zatem dla wielu turystów istotnym punktem w programie wycieczki w rejonie Brzegu Dolnego staje się wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej budowle powstały w latach 1941-1942 w okolicy Brzegu Dolnego i były częścią wielkiego koncernu IG Farben. W rejonie Brzegu, w wielkim ukryciu, produkowany był bojowy gaz.

Wiadomo, iż zakłady te stały się miejscem „pracy” dla wielu więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym Brzegu powstała filia obozu Gross-Rosen. Po wojnie zniszczony zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których specjalnością stała się produkcja środków chemicznych stworzonych dla wojska.

Jest polecana strona www (http://www.hotelarkonpark.pl/biznes/oferty), na jakiej odnajdziesz ciekawe informacje, które należy sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Przed zakładami umieszczona jest pamiątkowa tablica, dzięki jakiej zachowana została pamięć o tych, którzy zginęli podczas „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.

Brzeg Dolny to piękne miasto na krótki urlop, jak i na bardziej znaczny pobyt. Choć miasto nie jest zbytnio duże, to z łatwością znajdziemy w nim nocleg. Komfortowe noclegi w Brzegu Dolnym są urozmaicone, więc nie ma problemu z odnalezieniem warunków, jakie są dla nas dobre. Jeśli poszukujemy droższego hotelu i lepszych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to z pewnością odnajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez trudności zarezerwujemy hotelik lub pensjonat o przeciętnym standardzie. Korzystnie jednakże wcześniej starać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdyż możemy mieć problem z wynajmem (oferta).
2021/12/25