Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Masz w planach odwiedzić Dolny Śląsk. Miej na uwadze, iż jest tu do zobaczenia nie tylko stolica Dolnego Śląska, są pozostałe wspaniałe miejsca

Jedną z tych lokalizacji, jakiej warto poświecić troszkę więcej uwagi w okresie wycieczki po województwie dolnośląskim, jest Brzeg Dolny. Jedną z najważniejszych atrakcji jest tu Muzeum von Hoyma oraz pałac, jaki też przypomina o tym istotnym rodzie. Zwiedzanie tych obiektów to ciekawa lekcja historii dla osób, dla których Dolny Śląsk to tak naprawdę cudowna przeszłość. Pałac, jako wspaniała rezydencja z drugiej połowy XVIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę. Dzięki renowacji fasady pałacowe prezentują się wspaniale, a turyści mogą w czasie swej wycieczki zapoznać się z jedną z ciekawszych rezydencji w tej części naszego kraju.

Korytarz hotelowy
Brzeg Dolny może się jednakże pochwalić i innymi ciekawostkami. Dolny Śląsk odgrywał dość istotną rolę w gospodarce w czasie wojny, zatem dla wielu turystów istotnym punktem w programie wycieczki w rejonie Brzegu Dolnego staje się wizyta na obszarze dawnej fabryki chemicznej Anorgana. Jej budowle powstały w latach 1941-1942 w okolicy Brzegu Dolnego i były częścią wielkiego koncernu IG Farben. W rejonie Brzegu, w wielkim ukryciu, produkowany był bojowy gaz.

Wiadomo, iż zakłady te stały się miejscem „pracy” dla wielu więźniów obozów koncentracyjnych, a w samym Brzegu powstała filia obozu Gross-Rosen. Po wojnie zniszczony zakład został przemieniony w Zakłady Chemiczne Rokita, których specjalnością stała się produkcja środków chemicznych stworzonych dla wojska. Przed zakładami umieszczona jest pamiątkowa tablica, dzięki jakiej zachowana została pamięć o tych, którzy zginęli podczas „pracy” w zakładach w okresie II wojny światowej.


Zobacz również

Grecja oraz Cypr najbardziej popularnymi kierunkami wakacyjnych podróży w 2014 roku

Wakacje w ciepłych krajach
Ci, którzy chcą wybrać się na wyjazd i nie mają jeszcze jasnych planów wyjazdowych, mogą jeszcze skorzystać z oferty biur podróży w swym mieście i nie tylko. Znakomite oferty i jedynie w pełni dopracowane oferty, które znaleźć można już dziś zarówno w biurach na miejscu, jak i na stronach w sieci, mogą zagwarantować nieograniczone niczym możliwości. Biorąc pod lupę wakacje w państwie takim jak Grecja 2013 rok gwarantuje sporo atrakcji i późniejszych doskonałych wspomnień. Stawiaj na kraje śródziemnomorskie i ciesz się wakacjami marzeń.
Brzeg Dolny to piękne miasto na krótki urlop, jak i na bardziej znaczny pobyt. Choć miasto nie jest zbytnio duże, to z łatwością znajdziemy w nim nocleg. Komfortowe noclegi w Brzegu Dolnym są urozmaicone, więc nie ma problemu z odnalezieniem warunków, jakie są dla nas dobre. Jeśli poszukujemy droższego hotelu i lepszych warunków pobytu ze wszystkimi wygodami, to z pewnością odnajdziemy takie miejsce. Tym bardziej bez trudności zarezerwujemy hotelik lub pensjonat o przeciętnym standardzie. Korzystnie jednakże wcześniej starać się o takie miejsce w hotelu lub pensjonacie, szczególnie w okresie wakacyjnym, gdyż możemy mieć problem z wynajmem (oferta).
2021/05/14