Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Dlaczego dobrze jest odwiedzić Polanicę Zdrój? Co trzeba koniecznie zobaczyć w tym ciekawym i wyjątkowym miasteczku?

Polanica-Zdrój to przepiękne miasto, położone w atrakcyjnym miejscu naszego kraju. Polanica już od wielu lat posiada mocną pozycję wśród dobrych uzdrowisk, tak więc do tego miejsca zjeżdżają się turyści z całego świata. Świetny klimat i piękne widoki pobliskich Gór Stołowych i Bystrzyckich, sprawiają, iż chce się tutaj wracać.
Ulubionym miejscem spotkań turystów, jak i mieszkańców Polanicy jest deptak, jaki ciągnie się po dwóch stronach płynącej przez miasto Bystrzycy Dusznickiej. Mamy w tym miejscu wiele kafejek, jakie w sezonie tym bardziej zachęcają, ponieważ na zewnątrz wystawione są parasole, przy których możemy usiąść - rozmawiać oraz się relaksować. Doskonały natomiast relaks oferuje spa Polanica Zdrój - spędź czas w obiekcie Villa Alina. Kiedy będziemy w tym mieście koniecznie musimy tam się udać, ponieważ nic tak nas nie odpręży jak taki hydromasaż. W bliskiej okolicy mamy kilka ciekawych obiektów, przykładowo 100- letni kościół p.w. Wniebowzięcia N.M.P, ma on wieżę, jaka góruje nad deptakiem.
spa


Będąc w tym mieście nie można nie zwiedzić parku Zdrojowego. To piękne, jedyne w swoim rodzaju miejsce, oaza ciszy, spokoju wypełniona zapachem kwitnących kwiatów. Park Zdrojowy bardzo zasłużenie został wpisany do rejestru zabytków. Na powierzchni 13 hektarów możemy podziwiać między innymi cyprysik Lawsona, czyli wyjątkowe drzewo parkowe, które pochodzi z Kanady oraz posiada obwód 120 centymetrów. Dobrze jest pooglądać również skupiska rododendronów, jakie kwitną pomiędzy majem a czerwcem. W Polanicy-Zdroju znaleźć możemy piękne hotele, w których warto się zatrzymać oraz przekonać się, czym jest faktycznie wypoczynek - sprawdź ciekawe miejsca, w których wypoczniesz .


Zobacz również

Polecane miejsca na wakacje dla ludzi lubiących morze i plaże

wakacje w Egipcie
Do przygotowania wakacji warto podejść z otwartą głową, ale także z ogromnym rozsądkiem. Dobrze zawsze przeprowadzić wstępną wybór najważniejszych miejsc, jakie interesują urlopowicza. Nadzwyczaj wiele w takiego typu sytuacji zależy tutaj od gustu turystów oraz czasem wydolności ich portfeli. Zanim jednak postanowi się o odpowiednim miejscu destynacji, trzeba przejrzeć interesujące katalogi, które potrafią bardzo pomóc w wyborze idealnego punktu na wczasy.

Szczególnie rekomendowana jest Polanica Zdrój willa. W obrębie Parku znajduje się Pijalnia “Wielkiej Pieniawy”, ale też hala spacerowo-koncertowa oraz Teatr Zdrojowy. Całkiem dużym zainteresowaniem cieszy się leżąca przy głównej ulicy parkowej podświetlona szesnastoma kolorowymi lampkami fontanna. Piękna fontanna z początkiem maja do końcówki września umila czas osobom odwiedzającym ten zakątek. Idąc główną aleją z Parku, po przejściu mostka dotrzemy do ciekawej rzeźby misia polarnego. Rzeźbę tą postawiono w roku 1910, tam, gdzie dotarł na Ziemi Kłodzkiej skandynawski lądolód. Jak widzimy pomimo tego, że miasteczko nie jest może aż tak duże, to posiada całkiem sporo do zaoferowania.
2021/04/28