Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Podlaskie - największe atrakcje

Dłuższe słoneczne dni powodują, iż chętnie organizujemy sobie ekskursje w nieznane. Dokąd tym razem pojechać?


Najodpowiedniej gdzieś gdzie będziemy mogli zafascynować się przepięknymi widokami a także dać się olśnić niezwyczajnemu bogactwu przyrody.
kraj


Zachęcamy do odkrycia malowniczych terenów Podlasia. Warto poznać te urocze i wyjątkowo cenne miejsca, w których piękno dzikiej przyrody przeplata się z pięknem cenności tutejszej kultury. Podlasie to jedne z najpiękniejszych zakamarków naszej ojczyzny, a przy tym miejsce, jakie zachowało wiele z tradycyjnego, odchodzącego w innych regionach naszej ojczyzny w przeszłość, sielankowego, swojskiego krajobrazu. Do obecnych czasów zachowały się na Podlasiu naturalne widoki, knieje a także lasy, jeziora i doliny rzeczek.


rajgród


O szczególnych atutach przyrodniczych regionu w skali Polski i Europy zaświadczają zespoły a także elementy środowiska naturalnego objętego ochroną - na niedużym obszarze znajdują się w tym miejscu 4 parki narodowe, z jakich Biebrzański jest największym w Naszej ojczyźnie, zaś Białowieski to najlepiej zachowany w Europie naturalny las o charakterze pierwotnym. Uwarunkowania geograficzne i historyczne sprawiły, iż województwo podlaskie jest miejscem współistnienia rozmaitych narodów oraz kultur. Zaistniał w tym miejscu specyficzny pejzaż kulturowy, charakteryzujący się wielością wyznaniową i bogactwem obrzędów.


1 2