Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Rzeszów z przyrodniczej strony.

Nie każdy przepada za chodzeniem zawsze utartymi ścieżkami, to tyczy się też zwiedzania. Niektórzy od atrakcji bardzo znanych i obleganych przez przyjezdnych, wolą zwiedzać te mniej oczywiste. Jednym z nich może być Rzeszów. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Bardzo łatwo dotrzeć do tego znajdującego się na wschodzie miasta w Polsce, a to za sprawą lotniska, jakie obsługuje całkiem dużo lotów. To z pewnością duży plus dla osób pochodzących z całkiem innej części kraju. Gdy chodzi o Rzeszów atrakcje miasto zapewni nam bez problemu. Natomiast oprócz ciekawych zabytków, z pewnością opłaci się jeden dzień poświęcić na poznawania przyrodniczej strony miasta.

Trzeba odwiedzić rezerwat przyrody, jaki znajduje się na terenie miasta.

Nie czekaj - jeśli chcesz przeczytać dalsze szczegóły na ów niebywale interesujący temat, to wejdź w link pod spodem i przeloguj się do następnego wpisu.

Lisia Góra, bo taką ma nazwę, leży nad zbiornikiem wodnym utworzonym sztucznie w roku 1973. To tutaj odnajdziemy bogactwo przyrody, zarówno jeżeli chodzi o rośliny, jak też o różnego rodzaju ryby, płazy, gady albo ptaki.

Kolejnym ciekawym miejscem na pewno okaże się Ścieżka Przyrodnicza im. Władysława Szafera. Idąc nią zobaczymy na niej mnóstwo różnych rodzajów ptaków, między innymi kaczki krzyżówki czy mewy, ale również sporo innych zwierząt jak i ciekawych roślin. Ciekawostką na pewno okaże się wysoka na 30 metrów skarpa z lessu, jaka urozmaica rzeźbę terenu.

By przejrzeć kolejny frapujący najnowszy materiał (http://edenbus.com.pl/oferta-przewozu.html) na ten temat, wejdź w poniższy link — pod nim wyszukasz więcej informacji.

Jeżeli jeszcze będziemy mieć niedosyt, to w mieście znajduje się duża ilość pięknych parków. Rzeszów jest przykładem na to, że jest możliwe by wybrać się na poznawanie miasta oraz przy okazji być blisko natury.
2020/05/20