Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Z pociechą na szlaku. W jaki sposób się przygotować do górskiej włóczęgi?

Być może właśnie zrezygnowałaś z czynnego odpoczynku, obawiając się, iż będzie on nazbyt ciężki dla twojego malucha czy też skomplikowany do przygotowania. Nie musi tak być. Maluchy kochają odkrywać nowe miejsca. Pamiętaj jednak, aby wybierając się na wędrówkę w góry z maluchem stosownie się do tego przyszykować.


Wędrowanie z dzieckiem po górach wcale nie jest nierealne, choć nie jest tak łatwe jak w grupie dorosłych. Jeżeli nie będziecie nastawiać się na podbijanie szczytów, a jedynie tak troszeczkę dłuższy a także trudniejszy spacer, wszystko powinno się świetnie udać. Poniżej nieco porad, jak zaaranżować górską wycieczkę dla małych dzieci. Górska włóczęga z małym dzieckiem powinna być bezpieczna. Najistotniejsze, by za każdym razem dopasować ekskursję do możliwości i usposobienia malucha. Wybierając dzień górskiej wędrówki, zwróć uwagę, ażeby aura była dobra oraz stabilna. Pamiętaj również, iż trasa powinna być krótka a także urozmaicona. Na trasie musi znajdować się schronisko czy też inne miejsce, w którym można się schronić w przypadku załamania pogody albo po prostu odpocząć.


Salon, apartament Jaguara w Londynie


Zgromadź ekwipunek. To następny ważny element przygotowań. Za każdym razem trzeba mieć ze sobą dodatkowe ciepłe ubranka – nawet w środku lata warto włożyć do plecaka kurtę, czapkę a także rękawiczki dla dziecka. Wówczas nawet jeśli pogoda ulegnie pogorszeniu, będziesz mieć pewność, że mały wędrowca nie zmarznie oraz dokończycie pieszą włóczęgę w miarę komfortowo. Nieodzowne będą także ubranka na zmianę, gdyby smyk pobrudził się albo przemoczył.

Zaciekawił Cię taki tekst? Kliknij i sprawdź czarter na bałtyku teraz, w tym miejscu jest coś, co najprawdopodobniej także jest wartościowe.

Jeżeli twoje dziecko jest małe i będzie wędrowało wspólnie z tobą w nosidle, szlak powinien być dobrany do możliwości rodzica, jaki będzie niósł dziecko.


Zobacz również

Zakopane noclegami w Sylwestra stoi

slider_grudzien
Każdego roku, w okolicach Świąt pojawia się ten sam dylemat: gdzie w tym roku spędzić Sylwestra? Projektów jest albo zbyt dużo albo też nic godnego uwagi nie przychodzi nam na myśl. Jeśli propozycje w stylu kąpanie się wmorzu jest dla nas zbyt szalona rynek w mieście już nam się opatrzył, a przywitanie kolejnego roku w operze lub teatrze wydaje nam się nazbyt staroświeckie, być może warto pomyśleć wyjazd za naszą miejscowość.


Natomiast dla dziecka, które wędruje samo, droga od miejsca startu do schroniska albo innego miejsca wyznaczonego na przystanek nie może być dłuższa aniżeli 2 godziny. Zarezerwuj należycie wcześniej noclegi Zakopane będzie doskonałym miejscem na eskapadę z potomkiem.
2020/02/13