Menu strony
III Millenium
Biuro podry

W jakim miejscu znaleźć można raj na ziemi czyli co interesującego mogą zaproponować dla turystów Malediwy.

Na pięknych wodach na Oceanie Indyjskim położony jest archipelag wspaniałych wysp, znany jako Malediwy. Zajmuje on około 300 kilometrów kwadratowych, na których znajduje się ponad tysiąc wysepek oraz wysp, zlokalizowanych wokół 26 atoli. Malediwy zawdzięczają swój niezwykły charakter bardzo specyficznemu położeniu.


Bazę całości tworzą podwodne szczyty górskie, na których przez tysiące lat rozrastały się rafy koralowe, budując coraz to nowe wyspy. Lecz to, co jest tak ogromną wartością archipelagu będzie niedługo także jego przekleństwem. Chodzi bowiem o to, że wyspy nie wystają prawie wcale nad poziom morza, i przy coraz większym podnoszeniu się stanu oceanów za kilka dziesięcioleci może im grozić zupełne zalanie. Jednak obecnie stanową jeden z najpiękniejszych turystycznych rajów, a wycieczki na Malediwy (link tu...) od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Zresztą jest to zupełnie zrozumiałe, bo faktycznie Malediwy zachwycają nie tylko rewelacyjną słoneczna pogodą, piaszczystymi plażami, ale też ciszą, spokojem i wytchnieniem od cywilizacji.

Malediwy na oceanie
Malediwy ze względu na swoje położenie praktycznie przez cały rok oferują doskonałe warunki na wypoczynek. Co prawda w okresie od kwietnia do grudnia występuje trochę więcej deszczu, lecz cały czas temperatura nie powinna spaść poniżej dwudziestu pięciu stopni. Jeżeli dołoży się do tego błękitny, przepiękny ocean i ciągnące się kilometrami piaszczyste plaże, to nawiązania do raju będą jak najbardziej na miejscu. Ale Malediwy to nie tylko plażowanie i leniuchowanie.


Niesamowicie bujna tropikalna przyroda na wyspach zachęca do wędrówek, a jeszcze więcej bogactwa oferuje podwodny świat. Malediwy stały się bowiem jednym z najbardziej popularnych miejsc do nurkowania, nie tylko z powodu oszałamiającej przyrody, ale także dużą ilość wraków, które można zwiedzać. Tak ogromna popularność tego miejsca przyczyniła się do dużego poszerzenia oferty turystycznej w ostatnich latach. Wycieczki Malediwy last minute oferowane bywają przez zwiększającą się liczbę biur turystycznych, a jak na razie chętnych na nie nie brakuje.
2019/06/05