Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Dobrze się spakuj w góry!

Oto one. W końcu nadeszły. Długo wyczekiwane, wytęsknione i wymarzone. Pełne pięknej pogody, plaż, góry i cudownie wypełnionego czasu. Pora wypoczynku i oddechu, odejścia od codzienności i szarości. Wizytujemy nasz ulubiony sklep górski i już pora wyjazdu.

Każda następująca strona posiada tylko interesujące wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długo, zatem bez wahania kliknij również tutaj.

Najukochańsza pora w rocznym cyklu – wakacje.


Co kupić
Piękno gór
Celów wakacyjnych wojaży jest ogromna liczba. W tym tekście zajmiemy się dokładniej jednym z nich – górom. W Polsce wakacje w górach są w modzie, ale o wielu zasadach turyści mają blade pojęcie. A konkretnie o tym, o czym nie powinno się zapominać, odwiedzając sklep górski przed pieszymi wędrówkami.

Najbardziej kluczowym zakupem są naturalnie buty trekkingowe. W góry nie należy wyruszać w trampkach, balerinkach, butach na obcasach, sandałkach czy innym, przystosowanym głównie do spacerowania po płaskim i łatwym terenie, obuwiu. Oczywiście jeśli chcemy się podjąć trudniejszego zadania, niż piesze górskie wędrówki, buty trekkingowe muszą zostać zastąpione przez buty wspinaczkowe. To należy powiedzieć mocno: groby są usiane lekkoduchami, którzy ruszyli w tatry w złych butach.

Niezbędne wyposażenie

Istotny jest także zakup wygodnego i przestronnego plecaka, w którym upchniemy odzież na zmianę, żywność, karimaty i inne akcesoria. W kwestii marki, dobrym wyborem są plecaki Deuter.

W trasę trzeba wziąć pewną komórkę z długo trzymającym akumulatorem, trochę awaryjnych baterii, latarkę, busolę i sprawdzone mapy szlaków górskich. Fajnie jest też nieść przy sobie krótkofalówkę, GPS i sprawdzone numery do GOPR - taki sprzęt oferuje każdy porządny sklep turystyczny. Często nie ma czasu, by czekać na ich przybycie, dlatego wzięcie apteczki podróżnej potrafi uratować życie. Jak sądzę, nie muszę wam pisać o racjach żywnościowych (stare dobre konserwy) oraz o zabraniu ze sobą… zdrowego rozsądku.

Bezpieczeństwo
Górska wyprawa
Skoro już poruszamy problem bezpieczeństwa, trochę informacji na ten temat. Mądrze jest nie zapominać o dwóch rzeczach. Jedną z nich jest zakup ubezpieczenia. Nawet przy zachowaniu ostrożności może się nam przydarzyć wypadek. Koszty leczenia mogą być drogie i dobrze o tym pamiętać. Po co do kłopotów ze zdrowiem dorzucać problemy z pieniędzmi? Lepiej zakupić ubezpieczenie i mieć ten problem z głowy.

Zobacz również

Urlop z górami w tle

Góry Stołowe
Góry Stołowe
O wakacjach rozmyślamy cały rok. Jeśli dłużące się zimowe godziny nam dokuczają, bierzemy katalogi biur podróży i patrzymy na cudowne zdjęcia. Często są to bajkowe landszafty z lazurowym morzem w tle. Od lat ogromną popularnością obdarzamy urlopy za granicą , w słynnych ośrodkach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,a także Tunezję, czy Turcję. Przywykliśmy do słodkiego lenistwa nad morzem i tylko w ten sposób wyobrażamy sobie udany urlop.


Inną ważną rzeczą jest zawsze informowanie kogoś o aktualnym celu wycieczki konkretnego dnia przed wybyciem na szlak. Dzięki temu ktoś zauważy, że przykładowo nie ma nas i wezwie pomoc. W przeciwnym wypadku przez wiele dni ludzie w schronisku mogą nie wiedzieć co się dzieje, a przecież w razie wypadków szybka pomoc jest konieczna.

Góry są wspaniałe, jednakże warto zadbać o to, by z naszej wyprawy przyjechać cało i móc opowiedzieć o niej przyjaciołom.
Podpatrzone na: szostaki.pl
Redaktor: S.D.
2019/02/03