Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Dobrze się spakuj w góry!

Oto one. W końcu nadeszły. Długo wyczekiwane, wytęsknione i wymarzone. Pełne pięknej pogody, plaż, góry i cudownie wypełnionego czasu. Pora wypoczynku i oddechu, odejścia od codzienności i szarości. Wizytujemy nasz ulubiony sklep górski i już pora wyjazdu.

Każda następująca strona posiada tylko interesujące wiadomości, które zapadną Ci w pamięć na długo, zatem bez wahania kliknij również tutaj.

Najukochańsza pora w rocznym cyklu – wakacje.


Co kupić
Piękno gór
Celów wakacyjnych wojaży jest ogromna liczba. W tym tekście zajmiemy się dokładniej jednym z nich – górom. W Polsce wakacje w górach są w modzie, ale o wielu zasadach turyści mają blade pojęcie.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresowały Cię przeczytane treści, to zapewne bieżąca publikacja na ów temat również Cię przyciągnie. Spójrz na opis na ten temat.

A konkretnie o tym, o czym nie powinno się zapominać, odwiedzając sklep górski przed pieszymi wędrówkami.

Najbardziej kluczowym zakupem są naturalnie buty trekkingowe. W góry nie należy wyruszać w trampkach, balerinkach, butach na obcasach, sandałkach czy innym, przystosowanym głównie do spacerowania po płaskim i łatwym terenie, obuwiu. Oczywiście jeśli chcemy się podjąć trudniejszego zadania, niż piesze górskie wędrówki, buty trekkingowe muszą zostać zastąpione przez buty wspinaczkowe. To należy powiedzieć mocno: groby są usiane lekkoduchami, którzy ruszyli w tatry w złych butach.

Niezbędne wyposażenie

Istotny jest także zakup wygodnego i przestronnego plecaka, w którym upchniemy odzież na zmianę, żywność, karimaty i inne akcesoria. W kwestii marki, dobrym wyborem są plecaki Deuter.

W trasę trzeba wziąć pewną komórkę z długo trzymającym akumulatorem, trochę awaryjnych baterii, latarkę, busolę i sprawdzone mapy szlaków górskich. Fajnie jest też nieść przy sobie krótkofalówkę, GPS i sprawdzone numery do GOPR - taki sprzęt oferuje każdy porządny sklep turystyczny. Często nie ma czasu, by czekać na ich przybycie, dlatego wzięcie apteczki podróżnej potrafi uratować życie. Jak sądzę, nie muszę wam pisać o racjach żywnościowych (stare dobre konserwy) oraz o zabraniu ze sobą… zdrowego rozsądku.

Bezpieczeństwo
Górska wyprawa
Skoro już poruszamy problem bezpieczeństwa, trochę informacji na ten temat. Mądrze jest nie zapominać o dwóch rzeczach. Jedną z nich jest zakup ubezpieczenia. Nawet przy zachowaniu ostrożności może się nam przydarzyć wypadek. Koszty leczenia mogą być drogie i dobrze o tym pamiętać. Po co do kłopotów ze zdrowiem dorzucać problemy z pieniędzmi? Lepiej zakupić ubezpieczenie i mieć ten problem z głowy.

Zobacz również

Co sprawia, że tak mocno uwielbiamy nasze góry?

Hotel Belvedere Zakopane
Odpoczynek to praktycznie nasz obywatelski obowiązek. Zwłaszcza ten poza miastem. Przecież należy wspierać finansowo polską turystykę! Naturalnie to spora przesada, bo przecież nikt nie nakazuje wypoczywać, lecz definitywnie nikt kto pragnie żyć szczęśliwie oraz przez długie lata, nie może odmówić sobie zbyt często wypoczynku. To zapewne oczywiste?


Inną ważną rzeczą jest zawsze informowanie kogoś o aktualnym celu wycieczki konkretnego dnia przed wybyciem na szlak. Dzięki temu ktoś zauważy, że przykładowo nie ma nas i wezwie pomoc. W przeciwnym wypadku przez wiele dni ludzie w schronisku mogą nie wiedzieć co się dzieje, a przecież w razie wypadków szybka pomoc jest konieczna.

Góry są wspaniałe, jednakże warto zadbać o to, by z naszej wyprawy przyjechać cało i móc opowiedzieć o niej przyjaciołom.
Podpatrzone na: szostaki.pl
Redaktor: S.D.
2019/06/15