Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Warto chociaż raz być w Rzymie

Są takie miejsca, które interesują morze turystów i o zobaczeniu których marzy właściwie każdy. Do jednych z takich miejscowości wlicza się Rzym, to miasto, które już w dawnych latach było niezwykle odwiedzane ciągle raduje się sporym zainteresowaniem turystów z różnych krajów. Powinniśmy tutaj zobaczyć mnóstwo pradawnych, jak i współczesnych miejsc co sprawi, że właściwie każdy wyszuka dla siebie coś interesującego.

łuk triumfalny
Możemy sprawdzić swoją odwagę Każdy bez wątpienia kilkanaście razy chodził po cmentarzu i ma szansę wyjaśnić, że praktycznie nie ma w tym nic dziwnego, ani strasznego. Nie mniej katakumby w Rzymie proponują nam niecodzienne uczucia przeważnie dlatego, że choć jest to cmentarz, to mimo wszystko jest to cmentarz podziemny, a więc chodzimy pośród skalnych wgłębień, na których leżą szkielety, właściwie znajdujemy się w grobowcu. Już sama liczba tuneli i odległości jaka tam na nas wyczekuje może spowodować, iż czas spędzony w takim otoczeniu uzupełni nas o gęsią skórkę.

Najbardziej znane schody
akwedukt
Ktoś może stwierdzić, iż schody jak to schody, chodzimy przecież po nich codziennie. Jednak należy wiedzieć, że schody hiszpańskie należą do największych oraz również najdłuższych schodów w Europie. Kierują do świątyni św. Trójcy, a w różnorodnych porach roku są przeróżnie przybierane w zależności od panujących akurat świąt. Mimo wszystko niech nas nie zmyli ich nazwa, znajdują się one w Rzymie a określenie hiszpańskie pojawiła się od pobliskiego umiejscowienia ambasady Hiszpanii.

Zobacz również

W jakie miejsce za granicą jechać na wypoczynek?

fototapeta - morze
Wakacje 2013 już za moment. Okres majowy jest uznawany za czas pierwszych poważniejszych wyjazdów. Przed nami czerwiec, lipiec, sierpień, a więc czas cudnej pogody, którą gro z nas pragnie wykorzystać jak najlepiej. Gro z nas już głowi się jaki kierunek wojaży będzie dla nas najwłaściwszy. Pod uwagę przy doborze miejsca odpoczynku należy brać mnóstwo czynników, które często są kluczowe w tym, w jaki sposób spędzimy swój wolny czas.


Możemy usłyszeć tu wiele opowieści Odwiedzanie Rzymu to tak właściwie nie tylko oglądanie różnorakiego typu zabytków oraz antycznych pomników. To także poznawanie się z niezwykłą historią tego miasta, ponieważ każdy budynek, każda uliczka ma swoją indywidualną historię, tradycję, czy przesądy.

Chcielibyśmy Cię zachęcić do równie ciekawych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Więc kliknij hiperłącze (http://www.africaline.pl/o-nas) i czytaj to, na co masz chęć.

Trzeba wybrać się w taką wycieczkę, bo powrócimy z niej usatysfakcjonowani, a równocześnie także będziemy mieli możliwość powiększyć własną wiedzę o informacje, które nie są zawarte w książkach, a których wywiemy się zarówno od przewodnika, jak i od spotkanych mieszkańców danego miasta.
2019/02/19