Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Mazury i pływanie kajakiem

To koszmarne, gdy w trakcie gorącego weekendu, na przykład w połowie sierpnia, zamiast odpoczywać w orzeźwiającym miejscu, na swoje nieszczęście pracujemy lub najzwyczajniej w świecie siedzimy w domu. A może by tak po prostu wyskoczyć na Mazury? Trzeba się śpieszyć, bo wzrasta moda na tę krainę, także wśród zagranicznych turystów, zatem bardzo realne, że za pewien czas Mazury, chociaż nadal piękne, nie będą aż tak dziewicze, nieodkryte.
W wielu przypadkach zwłaszcza taka młodsza część społeczeństwa mawia, że Mazury są w porządku, ale dla starszych ludzi, rodzin oraz jakichś nudziarzy. Kompletnie nieprawdziwy obraz (tamara łempicka reprodukcje) Mazur! Przykładowo Giżycko, nieco nieodkryty Ełk albo Mikołajki w czasie wakacji wprost tętnią życiem, a więc nawet miłośnicy imprez do białego rana w żadnym wypadku nie powinni za bardzo skarżyć się na znużenie, brak świetnych rozrywek!

Zobacz również

Atrakcyjna Szczawnica Tego nie możesz przegapić

aktywny wypoczynek
Szczawnica jest położona na granicy Małych Pienin oraz Beskidu Sądeckiego w dolinie Grajcarka. Jej ciekawe usytuowanie sprawia, że panuje w tej okolicy wyjątkowy mikroklimat, duże nasłonecznienie a niewielka ilość opadów. Miejscowość ta jest otoczona przez szczyty górskie ochoczo odwiedzane przez trampów: Wysoka, Rabsztyn, Sokolica, Trzy Korony.


Zwłaszcza ełcka promenada jest miejscem, w którym na szukających nocnych uciech czeka sporo kapitalnych miejscówek. Jednak Mazury to głównie wypoczynek nad jeziorami. A kiedy w grę wchodzą mazurskie jeziora, trudno przynajmniej jeden raz nie pływać na kajaku!
spływ kajakowy
Można śmiało powiedzieć, że chociaż dużo słyszy się o niezbyt przyjemnych wypadkach w czasie spływów kajakowych, to w zasadzie nie należy się zbytnio przejmować. Fakty są takie, iż kajaki są najzupełniej bezpieczne - o tym tu . Naturalnie zakładając, że w kajaku są trzeźwe osoby, które do tego posiadają kapoki. To szalenie istotne, aby doceniać ogromną rangę bezpieczeństwa.

Istotne jest także to, aby zwrócić uwagę na niebo - wiadoma sprawa, pogoda błyskawicznie się zmienia, zatem czymś mało przyjemnym jest złapanie wielkiego deszczu - z burzą, w trakcie pływania na kajaku, na środku ogromnego jeziora. Jednakże tak czy siak w większości Mazury są przyjazną krainą, która powoduje, iż człowiek może nareszcie wypocząć.
W żadnym wypadku nie można uważać, że przynajmniej dwa dni gdzieś na Mazurach nie spowoduje, iż po prostu będziemy przyjemnie wspominać owy wypad. Zatem: nie ma sensu kisić się u siebie w mieście, skoro można pojechać do Ełku albo Węgorzewa. To niesamowite miejsca. To pewne.
Podpatrzone na: www.kaylon.pl
2020/09/07