Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Odszukaj swoje idealne miejsce na rodzinne wakacje

Rodzinne wakacje w polskich górach to doskonały pomysł, do którego nie należy nikogo dodatkowo zachęcać. Wakacje to nie tylko czas na odpoczynek, lecz również okazja do spędzenia czasu razem z bliskimi. Na co dzień jesteśmy bowiem zestresowani i zapracowani, stąd nierzadko zbyt mało uwagi poświęcamy rodzinie. Wspólne wakacje to doskonały moment, by nadrobić zaległości.


Tatry, góry
Zanim jednak podejmiemy decyzję dokąd chcemy pojechać, trzeba wziąć pod uwagę kilka opcji. Wypad w góry to doskonała propozycja dla osób, które lubią dużo zwiedzać i czynnie spędzać czas na na łonie natury. Jednakże małżeństwa z maluchami bardziej docenią wypoczynek na morzem. Przede wszystkim dlatego, że małe dzieci doskonale bawią się na plaży, gdzie mogą cały dzień budować zamki z piasku. Są jednak i aktywni rodzice, których ważniejszą rzeczą niż wygoda jest aktywny tryb życia. Miłośnicy górskich wspinaczek chętnie kupują turystyczne nosidełka, dzięki którym mogą zabrać swoją pociechę na pierwszą rodzinną wędrówkę.

Nadal najbardziej popularnym celem rodzinnych wypraw w góry jest Zakopane. Tatrzańska stolica każdego roku bije rekordy frekwencji. Pomimo że na Krupówkach jest zawsze gwarno, noclegi w Zakopanem nie należą do najtańszych, a na Kasprowy Wierch idzie się niejednokrotnie jak na pielgrzymce do Częstochowy, to sąturyści, którzy co roku powracają do Zakopanego. Należy o tym pamiętać, planując urlop. Jeśli jesteśmy amatorami ciszy i spokoju z pewnością nie powinniśmy jechać do Zakopanego w środku sezonu.

Wrocław
Tymczasem, gdy Polacy uciekają w czasie urlopowym z miast, do polskich metropolii chętnie zjeżdżają zagraniczni goście. Z tego powodu zacierają z ręce z radości właściciele restauracji i hoteli, którzy co roku w sezonie letnim zwiększają swoje zyski.

Zwiedzających do większych miast przyciągają też wakacyjne festiwale filmowe i koncerty muzyczne. Przykładowo dużo oryginalnych letnich eventów, ma także do zaoferowania Wrocław. Przykładowo znany również w poza granicami kraju Festiwal Nowe Horyzonty sprawia, że na dziesięć dni Wrocław to prawdziwa mekka kinomanów. W tym trakcie festiwalu tanie noclegi we Wrocławiu są pilnie poszukiwane, bo młodzi fani kina, to zazwyczaj studenci, których nie stać na drogie hotele.
2014/04/17