Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Przemysł okręgu Śląsk na tle bezrobocia w Polsce

W ostatnim okresie bezrobocie zarówno w Polsce, jak w Europie staje się co raz poważniejszym problemem. Przykładem może być Hiszpania, gdzie poziom bezrobocia sięga obecnie dwudziestu sześciu procent.

U nas nie mamy aż tak wysokich wskaźników bezrobocia, jednak są w Polsce regiony, w których jest bardzo ciężko o pracę i z roku na rok sytuacja wcale się nie poprawia. Najwyższy procent bezrobotnych zanotowano pod koniec lutego 2013 w województwie podlaskim. Stosunkowo niskie bezrobocie natomiast można odnotować w województwach mazowiecki, wielkopolskim i śląskim.
praca tymczasowa warszawa
Porównując oferty pracy w tych regionach od razu widać, gdzie sytuacja jest znacznie trudniejsza. Przykładowo w regionie województwa śląskiego rozwijał się od lat przemysł. Jest to najbardziej istotny region przemysłowy w Polsce. Górny Śląsk jest okręgiem bardzo dobrze skomunikowanym. Na śląsku krzyżują się główne trasy tranzytowe. Zalicza się ten region do najbardziej uprzemysłowionych i zurbanizowanych obszarów Polski. Polecam fajna praca tymczasowa warszawa.

W tym regionie od dziesięcioleci przemysł ciężki był główną osią napędową regionu. Bardzo duże znaczenie ma tutaj przemysł górniczy. Przykładowo Katowicki Holding Węglowy posiada cztery kopalnie a oprócz tego jedenaście kopalni składa się na Kompanię Węglową. Jest to największa firma tego typu w Europie. Drugą odnogą gospodarki, która jest ogromnie istotna jest przemysł hutniczy. Huty ulokowane są w Chorzowie, Świętochłowicach, Dąbrowie Górniczej i innych. Na śląsku ponadto ogromną rolę pełni przemysł (kup tu tworzywa sztuczne) energetyczny i chemiczny.


Zobacz również

Podejmując decyzję o zakupie któregokolwiek sprzętu duża część z nas z nas zaczyna od wyszukania oferty producenta, którego od dawna znamy. Zaufanie do konkretnej marki ma bowiem niebagatelne znaczenie.

zakupy w sklepie
Zamiarując zakup wypatrzonej rzeczy najpierw sprawdzamy ofertę wytwórcy, którego sprzęty już mamy i którego darzymy zaufaniem. Wybór na rynku każdego asortymentu jest bardzo duży, a wytwórców coraz więcej. Wskazane jest zatem nie zwracać uwagi na wydatek, lecz na markę i standard , który nie jest nam nieznany.

Nie ma się co dziwić, że teren ten ma całkiem niskie bezrobocie. Co ciekawe wpisując praca” ukazują się na rozmaitych portalach ogłoszenia nie tylko techniczne. Pozytywny wpływ przemysłu zauważalny jest w innych gałęziach i branżach. W miejscowościach województwa śląskiego poszukuje się pracowników rozmaitych zawodów, zarówno fryzjera jak i kierowcy. Całkiem dobrze funkcjonujące zakłady przyczyniają się do tego, że mimo kryzysu w wielu branżach, sytuacja tutaj jest całkiem niezła. Bardzo istotną rolę odgrywają także inwestycje unijne, które w ostatnim okresie mocno pobudziły sytuację gospodarczą w województwie.
2022/01/13