Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Kraków, doskonałe miejsce na spędzenie weekendu.

Kraków uchodzi za jedno z najpiękniejszych miast nad Wisłą. Jego niezliczone zabytki i niepowtarzalna historia sprawiają, że miasto jest nader atrakcyjne turystycznie. Jest najczęściej zwiedzanym polskim miastem, co roku przyjeżdża go odwiedzić 7 do 8 mln turystów. Suma jest imponująca, a miliony zwiedzających nie może się mylić. A zatem co warto zobaczyć?
prorent
Rozpocznijmy może od tego, w jaki sposób się do Krakowa da dostać? Mianowicie, możemy przyjechać autem- Kraków jest bardzo dobrze skomunikowany z większością południowych województw autostradą A4. Posiada również liczne połączenia kolejowe, w tym międzynarodowe. Ma również lotnisko, obecnie rozbudowywane, dzięki któremu jest na stałe połączony z 40 miastami. Należy, po przybyciu do miasta wybrać wygodny środek transportu.

Musisz znaleźć inne podobne porady? Jeśli tak, ta wyczerpująca treść jest warta polecenia, ponieważ odnosi się do podobnej tematyki.

Bez wątpienia najmniej kosztowną opcją poruszania się po mieście jest komunikacja miejska i podmiejska. Jednak jest ciekawsza i bardziej wszechstronna możliwość- wynajęcie auta w Krakowie (wypożyczalnia samochodów kraków).

Potrzebne są Ci dodatkowe informacje (autoonline.pl/) na ten interesujący temat? Zatem nie zwlekaj i przejdź do kolejnego tekstu - tam stworzyliśmy dla Ciebie coś ekstra.

Pozwoli nam na większą niezależność w zwiedzaniu miasta, pozwoli dodatkowo zwiedzić więcej, bez spędzania pół dnia na przystanku autobusowym czekając na przesiadki.

Zobacz również

Wybierasz się na wypoczynek nad Morzem Bałtyckim? Trochę rzeczy, o których nie wiedziałeś

Morze Bałtyckie
Bałtyk to doskonała alternatywa, jeśli chodzi o spędzenie letniego urlopu. Nadmorskie kurorty prezentują różnorodną ofertę rozrywkową i noclegową w zależności od wielkości i lokalizacji. Są w Polsce miejsca słynące z bardzo zadbanych i pięknych plaż. Za to nierzadko jest tak, że najbardziej oblegane i popularne nadbałtyckie kurorty mają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest na przykład w Sopocie. Poza tym modne kurorty są w większości przypadków bardzo zatłoczone, co utrudnia odpoczynek.


A jest co zobaczyć- najistotniejszy punkt każdego programu zwiedzania miasta to z całą pewnością zamek na Wawelu- położony na lewym brzegu Wisły, siedziba wielu królów polskich, obiekt wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ponoć nawet żył tam prawdziwy smok.

Nie mniej ważnym obiektem jest katedra na Wawelu- najważniejszy budynek sakralny miasta, miejsce, gdzie spoczywają królowie Polski, biskupi czy znane i ważne osobistości, jak Mickiewicz, czy Słowacki.
Samochód terenowy marki Ford
Najbardziej znanym kościołem w Polsce jest niewątpliwie kościół Mariacki- dwie różniące się od siebie wieże to jego najbardziej charakterystyczna zewnętrzna cecha, wewnątrz natomiast| znajdziemy ołtarz, wielkie dzieło Wita Stwosza, stworzone z dębowego drewna, mające obecnie ponad 500 lat.

Jeśli jesteśmy zainteresowani dalszym zwiedzaniem rynku, przy którym stoi wspaniały kościół Mariacki, możemy zajść do krakowskich sukiennic, tradycyjnie i dziś pełniące funkcję handlową- kupimy tu pamiątki, różne przedmioty rękodzielnicze, czy biżuterię. Na dodatek, na piętrze Sukiennic znajduje się Galeria Polskiego Malarstwa i Rzeźby XIX wieku.

, bodaj na weekend, do dawnej stolicy naszego kraju, zwiedzić przynajmniej te najważniejsze obiekty, będąc jednocześnie świadomym, że to jedynie preludium, bo warto również zobaczyć Kazimierz z zabytkowymi synagogami, Barbakan, Collegium Maius, Pałac Biskupi, Teatr Stary czy muzeum Czartoryskich. Miłego zwiedzania.
2020/06/07