Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Majorka i Tajlandia – idealny urlop

Majorka i Tajlandia to dwa świetne miejsca stanowiące gwarancję udanego wypoczynku. Wspaniałe chwile przeżyją tam zarówno osoby pragnące wypocząć w rodzinnym gronie, śmiali poszukiwacze przygód, jak i wielbiciele tańca i szampańskiej zabawy. Tak Majorka, jak i Tajlandia są miejscami w których poznać można czarujące zabytki, rozluźnić się na piaszczystych plażach i jeść wyszukane smakołyki.
Majorka to głównie międzynarodowa stolica zabawy i clubbingu. Za dnia można rozluźnić się na gorących plażach. Zjednać się z przyrodą nurkując w przejrzystych falach Morza Śródziemnego. Zachwycać się wspaniałym widokiem cudownych szczytów Serra de Tramuntana, wśród nich Puig Major o wysokości 1445 m n.p.m. Wyspa oferuje niezliczone przeżycia również po zachodzie słońca. Kiedy przychodzi wieczór Majorka przeobraża się w wielką dyskotekę! Dlatego właśnie mówią o niej sławne utwory gatunku disco. Cudownie jest spędzać wieczory na imprezowaniu, zawieraniu nowych przyjaźni i popijaniu fantazyjnych trunków przy akompaniamencie skocznej muzyki. Sam Fryderyk Chopin spędził na Majorce niejedno gorące lato wraz z miłością życia – George Sand. Fakt ten upamiętnia znajdujące się na wyspie muzeum poświęcone wybitnemu twórcy.

Choć raz w życiu należy odwiedzić Tajlandię! Ten południowoazjatycki kraj z przyjemnością przyjmuje spragnionych doświadczeń turystów. Tajlandia (aby dowiedzieć się więcej, wejdź na stronę: ) jest doskonałym miejscem dla ludzi pragnących zetknąć się z odległą kulturą. Egzotyczne zabytki, niepowtarzalne okazy natury, oryginalne to tylko niektóre atuty tego cudownego rejonu. Bangkok, stolica państwa, co roku przyciąga miliony podróżnych, by mogli skosztować pikantnej tajskiej kuchni, poznawać unikalną architekturę buddyjskich świątyń, a ci żądni wrażeń oglądać turnieje tajskiego boksu – muay thai. Ekscytujące wrażenia powiązane ze spotkaniem z egzotyczną kulturą idealnie harmonizują chwile spędzone na gorących białych piaskach tajskich plaż.

Tak na Majorce, jak i w Tajlandii ludzie w różnym wieku i o różnorodnych pasjach znajdą coś dla siebie. Należy przed podróżą zasięgnąć wiedzy w biurze podróży, czy stronach internetowych dotyczących różnorodnych właściwości tych lokacji. Warto też zapytać na forach poświęconych turystyce – ich bywalcy chętnie podzielą się zdobytymi doświadczeniami i zasugerują sposoby spędzania czasu. Oba państwa bowiem są doskonałe zarówno dla amatorów natury, egzotycznych obyczajów, jak i miłośników zwykłej upojnej zabawy!


Zobacz również

Popularne miejsca - wprost idealne na urlop

Na ciekawe nie da się narzekać. Trudno pojąć takich ludzi, którzy nie wiedzą, jakie piękne punkty w ojczyźnie ujrzeć i preferują wyjazdy zagranicę. Istnieje takie słynne powiedzenie „swego nie znacie, cudze chwalicie”. A przecież Polska to malowniczy kraj – można tu spotkać znaczną różnorodność natury i szerokie spektrum zabytków z zamierzchłych wieków.

Jeżeli chodzi o miejsce spędzenia niezapomnianych wczasów na pewno oba miejsca okażą się prawdziwym rajem. Z całą pewnością możemy polecić także Hiszpanię. Nasz wpis jednak dobiega końca, zatem szczegóły poznasz tutaj. Podróżni z niewielkimi funduszami tak samo jak i dysponujące obfitszym budżetem nie będą żałować chwil spędzonego w żadnym z tych miejsc.
2020/05/22