Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Fajne miasta na Słowacji i Węgrzech

Słowacja oraz Węgry są bardzo ładnymi państwami. I chociaż tak naprawdę na świecie generalnie wszystkie państwa mają turystom sporo do zaoferowania, to fakty są takie, że tak naprawdę Słowacy oraz Węgrzy naprawdę powinni być bardzo dumni ze swojego państwa. Dużym atutem tych miejsc jest to, z naszego punktu widzenia, że naprawdę są blisko nas. Zwłaszcza mieszkańcy południowego krańca Polski nie mają zbyt za daleko. Zatem: jak zorganizować sobie świetną wycieczkę po Słowacji bądź Węgrzech? Na początek warto spojrzeć bliżej na Słowację.
góry w Słowacji
Chociaż nierzadko sądzimy, iż akurat Słowacja jest w stanie zaoferować wyłącznie piękne góry, to jednakże tego typu postrzeganie naszych serdecznych sąsiadów jest niesamowicie krzywdzące. W sumie akurat ze Słowakami nie mamy wiele do czynienia - przynajmniej jeśli wziąć pod uwagę naszych sąsiadów. Chodzi tutaj o pozytywy, lecz również negatywy. Ogólnie mamy do Słowaków neutralny stosunek, chociaż to nie oznacza, że ich jakoś ignorujemy. Można powiedzieć, że w ostatnim czasie coraz lepiej znamy Słowację. I fantastycznie, bo Słowacja atrakcje są niesamowicie ciekawe, jest ich niezwykle wiele.

Słowacja- Bratysława
Weźmy chociażby w rachubę Bratysławę, czyli naturalnie stolicę naszych południowych sąsiadów. Naprawdę urocze miasto, chociaż wyraźnie widać pewien prowincjonalizm i spore ślady po komunie. W bardzo dużym błędzie są ci ludzie, którzy myślą, że Bratysława jest nieciekawą stolicą. Oczywiście to nie klimatyczny Wiedeń, który jest umiejscowiony niedaleko, ale fani zwiedzania pięknych miast z całą pewnością powinni wiedzieć, iż Bratysława to takie miejsce, które należy odwiedzić. Zwłaszcza, że w końcu z Warszawy oraz kilku dużych miast można przejechać się do Bratysławy wygodnym autobusem, konkretniej PolskimBusem.


Zobacz również

Wypoczynek w kraju - jaki kierunek obrać

Pieniny, góry
Polska jest państwem niezwykle zróżnicowanym pod wieloma aspektami. O jej walorach świadczy między innymi zróżnicowanie terenu i wysokości. Jest tu również wiele zachęcających miejsc na wypoczynek ze względu na obecność jezior lub rzek o czystej wodze. O dodatkowej atrakcyjności świadczy dostęp do morza. Z tego powodu Polacy mają dużo rozmaitych możliwości spędzania wolnych chwil oraz wyjazdów wakacyjnych. Pomimo tego na dzień dzisiejszy coraz częściej obywatele wyjeżdżają na urlopy do innych krajów, często nie będąc w pełni świadomymi atrakcyjności własnego kraju.
1 2