Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Który ekwipunek może okazać się konieczny podczas wspólnych wakacji


Zbliżają się wakacje i musimy powoli ustalać już nasze letnie wypady. W chwili obecnej mamy bardzo dużo ofert różnorodnych biur podróży. Przemyślmy może teraz, co trzeba ze sobą spakować na takie wakacje, żeby mieć poczucie bezpieczeństwa i nie musieć się niczym denerwować. W zależności od miejsca, w które mamy zamiar się wybrać, koniecznym jest zaplanować również swój ekwipunek. Wiele osób wybiera na miejsce swoich wakacji okolice niedaleko morza. Wówczas wypoczynek na pewno będzie przyjemny, ale też nieco pasywny.
Przyjemnie jest wypoczywać dzień na plaży w gorącym słońcu i co chwilę ochłodzić się w wodzie. Na taki wyjazd nie musimy zabierać ciepłych ubrań i pościeli. Wystarczą śpiwory dla nas, śpiwory dla dzieci , trochę lekkich ubrań. Można ewentualnie zastanowić się nad tym, czy nie wziąć ze sobą jakichś sprzętów domowych. W sytuacji kiedy mieszkać będziemy w przyczepie kempingowej, może okazać się niezbędne spakować ze sobą małą kuchenkę gazową i małą przenośną chłodziarkę, dostępną w ofercie wielu sklepów ze srzpętem turystycznym. Oprócz tego, o ile tylko starczy nam miejsca w aucie czy też w samolocie, zabierzmy ze sobą trochę przyborów kuchennych, które przydadzą nam się w codziennych czynnościach, takich jak np. gotowanie. Przyda się na pewno patelnia lub garnek, jeżeli tylko wykupiliśmy pobyt bez wyżywienia. Takie rozwiązanie jednak, kiedy trzeba ciągle przyrządzać jedzenie dla całej rodziny, niekoniecznie jest wymarzonym rozwiązaniem dla rodziców, jednak może się okazać nieco tańsze. Pozostaje jedynie postawić sobie na pytanie, czy faktycznie na tym nam zależy. Koniecznym jest też spakować ze sobą kosmetyki do opalania, kremy na oparzenia i ciemne okulary. Bez tego pobyt na plaży może okazać się trudny.


Zobacz również

Jak optymalnie przysposobić się się do wakacji w terenie?

wyprawy turystyczne
Wakacje wchodzą już w swoją końcową fazę. Dla wielu uczniów to ostatnia chwila, by wybrać się w jakieś miejsce z przyjaciółmi. Powinni skorzystać z ostatnich dni wolności, nim wrócą do szkół, książek i zobowiązań, tym bardziej, że letnia aura w naszej ojczyźnie wyjątkowo rozpieszcza nas tego roku. Studenci są w dużo lepszej sytuacji, ponieważ są w stanie poświęcić jeszcze cały wrzesień na wyjazdy. Wrzesień to także dobry moment na wykorzystanie urlopu. W różnych firmach otrzymamy go bez kłopotu, gdyż wielu pracowników wybrało wcześniejsze miesiące na rodzinne wczasy. Powinniśmy się przekonać do tego pięknego miesiąca, który co roku jest w naszym kraju co raz cieplejszy.

Rodzinne zabawy na zdrowie!
O ile wyjazd w nadmorskie miejscowości nie wymaga od nas dużego przygotowania, to wbierając się w góry można się trochę bardziej przygotować. Wiąże się to ze sprzętem, o którym musimy pamiętać i ze sobą zabrać. W przypadku gdy celem naszej podróży jest wspinaczka oczywistym jest wziąć ze sobą sprzęt, taki jak liny, karabinki, uprząż, kask. Jeśli jednak jesteśmy rodziną jadącą w góry w celach rekreacyjnych, aby pochodzić zamiast się wspinać wyczynowo, przemyślmy przede wszystkim, co przyda nam się podczas takich spacerów. Należy zabrać ze sobą termos, koc i trochę lekkich rzeczy. Pogoda w górach może zmienić się przecież wyjątkowo szybko. W przypdaku gdy wyjeżdżamy w góry z dziećmi, nie zapomnijmy o tym, gdzie przyjdzie nam nocować. W niektórych sytuacjach może nam się przydać nawet pościel wełniana , jeśli będziemy spać w wysoko położonym schronisku. Pamiętajmy też o butach. O ile przy podróży nad morze zabierzemy ze sobą klapki, to tutaj należy spakować buty na każdą pogodę, najlepiej takie, które będą trzymać dobrze nogę w kostce. Zmniejszymy dzięki temu ryzyko wypadku.
2018/06/22