Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Kierunki naszych wakacyjnych wypraw są rzeczywiście różne

Jest jednak jeden szczegół, który najczęściej się powtarza - bardzo wielu wyjeżdża tam, gdzie zawsze jest słoneczna pogoda. Gorące kraje to w wielu przypadkach najbardziej popularny kierunek.
Cóż, to dowód na to, iż preferujemy leniwy wypoczynek na rajskich plażach zalanych słońcem. U nas nie zawsze pogoda dopisze, ale wybierając kraj z ciepłym klimatem tę gwarancję doskonałej pogody mamy każdorazowo. Gdzie jeździmy najchętniej? Włochy, Grecja, Hiszpania, a szczególnie należące do niej Wyspy Kanaryjskie - to bywają najbardziej popularne miejsca do idealnego wypoczynku naszych rodaków. Czy to tylko tęsknota za ciepłem nas tam tak ciągnie? Najprawdopodobniej nie, chociaż ciepły klimat ma także wielkie znaczenie. Wybierając Wyspy Kanaryjskie czy Grecję mamy możliwość podziwiania zupełnie odmiennych krajobrazów, niespotykanej u nas na co dzień roślinności. No i to jasne zabytki również są niezwykle ważne. Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych również nie są tutaj bez znaczenia. Ogromnym wabikiem okazują się też niewątpliwie bardzo urokliwe plaże z białym piaskiem i lazurową wodą, urocze zatoki - tego wszystkiego nie mamy na co dzień i na pewno i to pociąga niezwykle.


widok na Giewont


Warto zwrócić uwagę na dodatkowy aspekt. Wypoczynek - eccotravel.eu/emiraty-arabskie/ - nad naszym polskim morzem do małych wydatków nie zalicza się, a ponadto w szczycie sezonu na plażach panuje bardzo duży tłok.
Na rajskich plażach w gorących krajach nie ma takich problemów, a poza tym koszty nie bywają aż tak wysokie, by nie mieć możliwości sobie na taki wypoczynek pozwolić. To w bardzo dużym stopniu decyduje o tym , że tak chętnie wybieramy odległe, ciepłe kraje.
2019/06/06