Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Dokąd pojechać na urlop? Nasze propozycje

Frapujesz się dokąd tego lata pojechać na wczasy? Nasza propozycja to Dominikana.


Nie bez powodu jest ona mieniona Perłą Karaibów. Wzdłuż jej plaż ciągną się przepiękne plaże, uznawane za jedne z najładniejszych na świecie, w głębi lądu zaś czekają na odkrywców szczyty górskie i ładne wodospady.


Uzupełnieniem naturalnego piękna kraju jest długa i przebogata historia, którą możesz odkryć odwiedzając stare miasta, zabytkowe fortece albo karaibskie wioski.


Zobacz również

Urlop z górami w tle

Góry Stołowe
Góry Stołowe
O wakacjach rozmyślamy cały rok. Jeśli dłużące się zimowe godziny nam dokuczają, bierzemy katalogi biur podróży i patrzymy na cudowne zdjęcia. Często są to bajkowe landszafty z lazurowym morzem w tle. Od lat ogromną popularnością obdarzamy urlopy za granicą , w słynnych ośrodkach. Uwielbiamy Grecję, Włochy, Egipt,a także Tunezję, czy Turcję. Przywykliśmy do słodkiego lenistwa nad morzem i tylko w ten sposób wyobrażamy sobie udany urlop.


na wesele


Dominikana jest drugim co do wielkości krajem na Morzu Karaibskim, zajmującym plus minus 2/3 powierzchni Haiti. Jest to najstarsze państwo obu Ameryk. Odkryta została przez Kolumba w 1492 roku. Każdy znajdzie tutaj dla siebie idealną formę odpoczynku. Można cieszyć się wypoczynkiem na rajskich wybrzeżach, zagrać w golfa na najcudowniejszych polach golfowych lub ponurkować, podziwiając fascynujący podwodny świat. Na północy kraju w regionie Puerto Plata podróżnicy mają okazję przejechać się starą koleją do Mount Isabel del Torres jak też zobaczyć, jak produkuje się rum. Dalej na wschód znajduje się Półwysep Samana, w którym to miejscu czas płynie jakby leniwiej a plaże są mniej odwiedzane. Wschodni brzeg wyspy to Punta Cana z ślicznymi wybrzeżami ciągnącymi się od Bavaro aż do Uvero Alto. Tu znajdują się nie tylko komfortowe hotele, ale także mnóstwo klubów, restauracyjek a także sklepików.


Południe urzeknie wędrowców rejonem La Romana, uwielbianym przez rodzimych mieszkańców. Pomyśleć, że całe to bogactwo mieści się w państwie niemal siedem razy mniejszym niż kraj nad Wisłą! Wyjazdy na urlop z Niemiec faktycznie się opłacają. Dominikana z Niemiec to dobry wybór.
2018/01/17