Menu strony
III Millenium
Biuro podry

W wypadku, gdy planuje się wyprawę rowerową, zawsze warto mieć w zanadrzu dobre mapy

Jazda rowerowa szczyci się ogromnym zainteresowaniem u Polaków. Czasami jeżdżą oni jedynie okazjonalnie, ale zdarza się także, że wybierają się na dłuższe wycieczki.


odbicie - mieszkania


Zobacz również

Osprzęt na wyprawę górską lub rowerem

góry2
Zbliżają się dużymi krokami mniej chłodne tygodnie, w trakcie których, długo przed rozpoczęciem sezonu, wielu ludzi wyrusza na piesze i rowerowe wędrówki. Jest to bardzo dogodne z niektórych względów rozwiązanie – zapewnienie sobie urlopu, zanim na ścieżkach górskich, biwakach i w hotelikach pojawi się sto tysięcy turystów – ale wymaga silnego charakteru i fizycznej sprawności, a z całą pewnością dobrego stanu zdrowia.


Na taką okazję trzeba się właściwie przyszykować, szczególnie pod kątem tras przejazdu oraz pomocnych map.


Wymyśl malownicze trasy rowerowe


wakacje - image


Wybierając się na wyprawę rowerową, najlepiej tak obmyślić trasę przejazdu, by ujrzeć jak najwięcej pięknych i interesujących rzeczy. Polska to piękny kraj, w którym nie brakuje fascynujących zabytków i malowniczych miejsc, zatem każdy dobierze coś dla siebie. Planując wycieczkę, potrzeba koniecznie skontrolować, czy można daną trasą bezpiecznie jechać, gdyż ścieżek rowerowych ciągle znajduje się w Polsce zbyt mało.


Warto korzystać z udostępnianych map


W sytuacji, jeżeli wyrusza się w nieznane miejsce, warto wziąć ze sobą mapy lub przewodnik. Teraz stosowanie takich map okazuje się bardzo proste i komfortowe, gdyż można je mieć w smartfonie albo tablecie. Wiele tego rodzaju aplikacji funkcjonuje z użyciem Internetu, lecz dostępne są także mapy offline. To bardzo dogodne narzędzie dla turystów, nie tylko rowerowych, lecz też pieszych, gdyż nie wszędzie można połączyć się z internetem, a w ten sposób mimo wszystko można korzystać z map.


Przed wyjazdem warto zaopatrzyć się w taki program, aby mieć pewność bezpiecznego poznawania nieznanych tras i miejsc. Rzeczone mapy współpracują na różnorakich systemach: zarówno na Androidzie, jak również na pozostałych, trzeba tylko odnaleźć dobrą aplikację.
2019/10/07