Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Zaplanowałeś wycieczkę w góry? Zobacz, co powinieneś ze sobą zabrać!

Chodzenie po górach niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych sportów jakie można sobie wymarzyć. Jeśli Ty również złapałeś bakcyla wspinaczki górskiej i już teraz zaplanowałeś jakąś większą wycieczkę w góry, bez wątpienia powinieneś zapoznać się z tym tekstem - dowiesz się z niego, jakie sprzęty będą Ci potrzebne w wysokich górach, a które możesz spokojnie pozostawić w domu.


regulator temperatury
Sprawdzaj temperaturę!


Podczas wędrówek w wysokich partiach na pewno wielce istotne jest regularne sprawdzanie temperatury swojego ciała. Wówczas przyda się regulator temperatury, dzięki któremu będziesz mógł skutecznie regulować temperaturę swego ciała termometry oporowe. Dodatkowo regulator temperatury przyda się zwyczajnie do mierzenia temperatury panującej w powietrzu - jeśli będziesz mieć świadomość, jak bardzo jest zimno, wówczas bez wątpliwości będziesz mógł sprawniej reagować na wszystkie zmiany.


Zobacz również

Komfortowe a także na każdą kieszeń pensjonaty oraz mieszkania w Tatrach

Góry Stołowe
Nie ma wielu bardziej wskazanych miejsc na odpoczynek, aniżeli Tatry - przynajmniej jeżeli w grę wchodzi pobyt w naszym kraju. Jednak piękno Tatr to jeszcze nie wszystko. Należy także wiedzieć, że czymś bardzo ważnym jest to by dla osób wyruszających w tatry pensjonaty bądź apartamenty były w 100% wygodne, a jeszcze na dodatek niezbyt drogie. Co w takim razie może zrobić osoba, która poszukuje solidnych oraz niedrogich noclegów w na przykład Zakopanem, a więc stolicy polskich gór?


Kontroluj wysokość!


W czasie górskich wędrówek bardzo ważne jest także kontrolowanie wysokości, na której się znajdujesz. Jeśli nie przyda Ci się do tego PH metr, z pewnością powinieneś już zabrać jakieś urządzenie specjalistyczne do pomiaru wysokości, na jakiej się znajdujesz.


ph metr
Sporo jedzenia!


Będąc w górach musisz stale dbać o swój bilans energetyczny. Jeżeli z powodu zimna lub wiatru stracisz za dużo temperatury, a co za tym idzie - również energii - wtedy bez wątpliwości wyprawa nie będzie należeć do udanych.

Nie zabieraj jednakże ze sobą na wyprawę kanapek z szynką - w takich wypadkach oczywiście znacznie lepiej sprawdzają się różnego rodzaju żele energetyczne. Są znacznie lżejsze, a jednocześnie potrafią dać naprawdę sporo energii, co na pewno nie jest bez znaczenia.

Źródło: Jumo
2018/07/02