Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Enoturystyka rewelacyjnym pomysłem na udane spędzenie urlopu

Rozważasz, w jaki sposób spędzić zbliżający się urlop? Jeżeli nie masz w planie tradycyjnego wyjazdu w góry lub nad morze w jednym z cieplejszych, zagranicznych krajów, wybierz enoturystykę. Choć enoturystyka w Polsce jeszcze nie jest dobrze rozwinięta, to jest parę miejsc, jakie można odwiedzić, aby pozyskać ciekawe informacje dotyczące wina.
wino
Enoturystyka jest bowiem częścią turystyki koncentrującą się na zagadnieniach wina, a dokładniej na uprawianiu winorośli, produkcji niniejszego trunku oraz jego bukietach. Wybierając się na prezentowany wyjazd mamy okazję zajrzeć do winnic http://www.winnicadwiegranice.pl/zym polega cały proces wytwarzania trunku i degustować wina, jakich dotąd nie miałeś okazji próbować. Warto jest skorzystać ze sposobności porozmawiania z osobami, które na co dzień parają się tym tematem, gdyż na pewno będą mieć wiele do opowiedzenia. Jeśli jedziemy na wyjazd organizowany, niewątpliwie będziemy mieć zapewnionego przewodnika, od jakiego także dowiemy się wielu interesujących informacji. Z takiego urlopu wrócimy z jeszcze lepszą wiedzą w temacie trunku, który cenimy ponad wszystkie inne alkohole. Poza tym będziemy mieć okazję skorzystania przepysznych, miejscowych potraw, jakie później odtworzymy w zaciszu własnego domu, podając do nich idealnie dobrane wino. Dobrze jest zamówić nocleg usytuowany jak najbliżej winiarni, a najlepiej zdecydować się na gospodarstwo enoturystyczne. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na tego typu urlop, takie wyjazdy niejednokrotne organizowane są w firmach, jako sposób motywacji dla zatrudnionych tam osób. Możesz zaproponować taką wycieczkę na najbliższym spotkaniu firmowym, zwłaszcza gdy szefowi zależy na pozytywnej integracji załogi i nieraz przygotowywał różnorodne atrakcje.


Zobacz również

Organizujemy weekendowy wypad do Szklarskiej Poręby i dobieramy tani apartament

szklarska poręba
Planowanie urlopowego czy weekendowego wypadu to naprawdę przyjemne zajęcie. Nie zmienia to jednakże faktu, iż nierzadko mamy z tym problemy. Ciężko znam odszukać odpowiednie ośrodki noclegowe, połączenia autokarowe bądź samolotowe i tym podobne. Jak zorganizować szybki wyjazd do Szklarskiej Poręby, ażeby uniknąć niepotrzebnego rozczarowania?

butelki
Jak zauważyłeś enoturystyka jest znakomitym pomysłem na wczasy. Możesz wyjechać sam bądź wziąć ze sobą bliską ci połówkę. Na opisane wyjazdy jadą na ogół mężczyźni po czterdziestym roku życia, ponieważ nie zaliczają się one do najtańszych sposobów spędzania wakacji. Jeśli zatem jesteś zwolennikiem wina i chciałbyś poznać jego nowe gatunki, by jeszcze lepiej dobierać rodzaje win do jedzenia i uzyskać interesującą wiedzę, powinieneś skorzystać z propozycji enoturystyki. Enoturystyka (organizowana przez właścicieli teorganizowana przez właścicieli tej winnicyejsc, które można odwiedzić.
2022/07/18