Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jak zorganizować fantastyczną wycieczkę, by nie nadszarpnąć budżetu?

Rewelacyjne wyjazdy to pragnienie niejednego z nas. O czym pamiętać, jeśli zależy nam na ekonomicznej podróży?
Jeśli chcemy objechać Europę wzdłuż i wszerz postawmy na bus (firma pronar zabudowa busa) do Niemiec czy Czech, zamiast samochodu. Przykładowo bus do Niemiec wyniesie nas sporo taniej niż podróż czterema kółkami do Berlina czy Hamburga.

Uważasz, że ten materiał jest warty polecenia? Jeśli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię również ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do pokrewnej problematyki.

Inna kwestia, jeśli podróżujemy w grupie. Wtedy koszty benzyny, po podzieleniu na kilka głów, będą znacznie przystępniejsze. A co jeśli nie wyobrażamy sobie jazdy innym środkiem komunikacji niż cztery kółka, ale nie mamy ani znajomych, ani przyjaciół, ani najbliższych, którzy mieliby możliwość także udać się w podróż? Możemy rozejrzeć się za towarzyszami na forach internetowych czy portalach społecznościowych - czytaj więcej. Z pewnością uda nam się znaleźć kogoś, kto ma zbieżne upodobania. Naszą uwagę powinny również zwrócić tanie bilety lotnicze. Te, zakupione odpowiednio wcześniej, mogą kosztować nawet tylko parę złotych. Alternatywą dla samolotu czy auta będzie również pociąg.
busy


Warto mieć oczy szeroko otwarte. Biura podróży zapewniają sporo wycieczek last minute. Takie propozycje okażą się doskonałe dla osób, które nie mają możliwości wybrania się na półroczne wycieczki, a są zainteresowane weekendowymi, tygodniowymi czy dwutygodniowymi pobytami w odmiennych miejscach. Odwiedzajmy więc często strony określonych firm turystycznych, a także polubmy internetowe porównywarki wczasów organizowanych przez liczne firmy.


Zobacz również

Tureckie wakacje egzotyczne

Rodzina na wakacjach
Gdy kogoś interesują słoneczne wakacje to Turcja to miejsce idealne. Jest tam pod dostatkiem ciepłych wód, piaszczystych plaż oraz urzekających krajobrazów. Ale przed wyborem miejsca należy przemyśleć parę kwestii. Jakie miasto wybrać? Chcemy pływać w basenie, czy wolimy słoną wodę w morzu. Można również skorzystać z opinii ludzi, którzy wrócili z wycieczki.


Jeżeli staramy się oszczędzać pieniądze, dobrą opcją jest rozejrzenie się, na przykład na forach internetowych, czy ktoś przypadkiem nie chce odsprzedać wycieczki, którą nabył jakiś czas temu, bo sam nie może jechać. Wtedy bowiem możemy spodziewać się atrakcyjnej ceny. Ekonomiczne podróże wiążą się głównie z atrakcyjnym cenowo noclegiem. Warto mieć na uwadze, że hotel nie zawsze musi być opcją najdroższą, wbrew temu co mogłoby się wydawać. Jedną z przystępniejszych cenowo alternatyw będzie zakwaterowanie na kempingu. Tego rodzaju miejsca oferują też domki letniskowe, którymi możemy zastąpić tradycyjny namiot.
2020/05/23