Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Od czasu do czasu każdy z nas chce uciec od pogoni wielkiego miasta i od pracy - warto może uciec na Kaszuby

Cudze chwalicie, swego nie znacie - głosi staropolskie oraz mądre przysłowie. I jest w tym spora dawka przykrej prawdy. Rodacy w ostatnim czasie zwykle latają na urlop na południe Europy.
Tym samym zupełnie ignorują piękno natury swej ojczyzny.


prawo


Nasz kraj ma do zaoferowania doprawdy dużo dla tych, którzy chcą poznać jej atrakcje. Mamy przecież kilka ładnych miast, są u nas góry i morze. Posiadamy także piękne jeziora na Mazurach oraz Kaszubach. W ogóle Kaszuby są cudownym, aczkolwiek do dziś po macoszemu traktowanym regionem naszego kraju. Jeśli ktoś jedzie na północ Polski, to zwykle pruje nad Bałtyk. Wszyscy przejeżdżają przez Kaszuby i nawet nie myślą o tym, aby się w tym urokliwym zakątku zatrzymać. To duży błąd. Kaszuby to piękne widoki - jeziora oraz lasy, kulturalni ludzie, przepyszne jedzenie oraz pełen spokój. Naprawdę trzeba je odwiedzić, nim zaczną tam jeździć masy turystów. Tak zdarzyło się dawniej z Mazurami. Zatem jeśli pragniemy odwiedzić ten zakątek, to warto jechać w samo centrum Kaszubskiego Parku Krajobrazowego - przykładowo do Chmielna. To tu odpoczniemy oraz naładujemy baterie. Możemy tu spędzić nawet miesiąc i nie zauważymy jak czas prędko mija na rozkosznym leniuchowaniu, zbieraniu grzybów, przechadzkach po lesie lub pływaniu na jeziorze.
Jeśli interesują nas domki Chmielno posiada takie obiekty pod wynajem. Będziemy mogli wtedy czuć się swobodnie, ponieważ będziemy posiadać własną kuchnię. Prywatność oraz spokój będą nam gwarantowały cudowne kaszubskie lasy.
2021/06/02