Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Polska i zabytki

Polska jest znana za granicą z przepięknej, bogatej w zabytki architektury. Zachodni turyści ogromnie chętnie odwiedzają miejscowości pełne architektonicznych pereł, do takich miejsc zalicza się na przykład Kraków ze znanym na całym świecie zamkiem na Wawelu, Wrocław z jego piękną architekturą sakralną i wspaniałym rynkiem czy Toruń, w którym można obejrzeć cenione na całym świecie stare miasto. Wszystkie wymienione miejsca, są jednak jednymi z najbardziej rozległych na terenie kraju. Dużo pięknych zabytków architektonicznych jest w niewielkich miejscowościach, ukrytych gdzieś w zakątkach Polski.


Wschodnia Polska jest najpiękniejsza
ratusz
Największą liczbę takich miast znajduje się na wschodzie kraju, gdzie docierały wpływy wywodzące się z wielu kultur. Warto wymienić przynajmniej trzy: Kazimierz Dolny, Sandomierz i Bukowina Tatrzańska. Sandomierz jest od pewnego czasu znany telewidzom z serialu „Ojciec Mateusz”, w którym to Telewizja Polska promuje uroki tego miasta. O Kazimierzu śpiewał również Marek Grechuta w piosence „Jak perła między wzgórzami”, autor śpiewa tam o wizycie na kazimierskim rynku, na którym to znajdują się urokliwe budynki. Ich specyficzne piękno wypływa z budulca, z którego są zbudowane. Miękki, łatwy w obróbce wapień był przyczyną, dla której renesansowi kazimierscy artyści prześcigali się w dekorowaniu domów. W wielu z takich budynków udostępniane są noclegi. Kazimierz jest znany również ze spichlerzy, które są równie obficie zdobione.

Architektura w górach
Górskie drewniane chaty ze strzelistymi dachami to specjalność polskiej architektury w górskich miejscowościach.

Chcesz chłonąć dalej zajmującą lekturę? Zatem nic nie powinno Ci przeszkodzić - kontynuuj (www.bachledaresort.pl/biznes-i-eventy) na nowej podstronie.

Komu jednak znudziło się zatłoczone Zakopane, pełne tandetnych stoisk z pamiątkami, powinien koniecznie zwiedzić Bukowinę Tatrzańską. To niewielka wieś na Podhalu, znajdująca się w pobliżu gór. To również miejsce, gdzie jest największa ilość budowli z drewna. Wiele z nich to ośrodki wczasowe, które oferują odwiedzającym noclegi. Bukowina Tatrzańska to z pewnością jedna z najbardziej urokliwych miejscowości w Polsce, z której Tatry prezentują się jeszcze lepiej.
2020/10/21