Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Zakopane - wspaniała wyprawa. Co podpowiadają eksperci

Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest cudowne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierchy gór. W zasięgu miasta umiejscowiony jestchoćby Tatrzański Park Narodowy. Zakopane położone jest u stóp Tatr, co umożliwia coroczną koordynację pucharu świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi. Sanatoria i pensjonaty wypoczynkowe zachęcają do przyjazdu pasjonatów wycieczek górskich z kraju i całego świata przez cały rok. Rozmaita baza noclegowa sprzyja turystyce i dobrze zaplanowanym urlopom. Jeżeli jednak chodzi o noclegi to Zakopane hotele zakopane oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem warto przejrzeć oferty kilku pensjonatów.

Tatry
Jedną z najczęściej obejrzanych atrakcji jest kolejka liniowo-terenowa na Gubałówkę. turyści z chęcią korzystają również z kolejki liniowej na Kasprowy Wierch bądź kolei liniowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Ponadto rozmaite festiwale i imprezy folklorystyczne takie jak Jesień Tatrzańska czy też Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przyciągają wielu zapaleńców. Zakopane jest także miejscem wyjściowym na większość szlaków turystycznych w Tatry.

Jeżeli wybieramy apartamenty to Zakopane oferuje nieco bardziej dostępne opcje latem. Jednakże uroki gór i piesze wycieczki najlepiej organizować przecież we wrześniu. Planując wyjazd do zakopanego lub okolic warto wcześniej poczytać trochę informacji o atrakcjach, propozycjach pobytu dla całej rodziny, grupy bądź turysty indywidualnego w zależności od gustów. Zakopane nie jest niewielkim miastem i prosto się w nim podziać, należy pamiętać też zatem o zakupie planu miasta.
Tatry
Na niektórych planach miasta podkreślone są noclegi w Zakopanem. Zakopane pozwala również poznać zwyczaje góralskie i język, a przede wszystkimsmak oscypków. Restauracje i karczmy regionalne zawierają w swojej propozycjach także grzańce winne i specjały góralskie. Latem można wybrać się do Aquaparku, a zimą wędrować po stokach górskich na nartach bądź na desce.

Zobacz również

Turystyczna przygoda w Zakopanem

Domy jednorodzinne z YTONGa
Zakopane, nazywane zimową stolicą Polski, jest cudowne o każdej porze roku, nie tylko, gdy przysłowiowe mrozy zakują wierchy gór. Sanatoria i domy wypoczynkowe zachęcają do przyjazdu turystów z kraju i całego świata przez cały rok. Rozmaita baza noclegowa sprzyja turystyce i udanym wakacjom. Jeżeli jednak chodzi o Zakopane to oferuje bardzo zróżnicowane ceny, zatem przed wyjazdem należałoby przejrzeć oferty kilku pensjonatów.


Przed pójściem na górski szlak turystyczny, rekomenduje się przeanalizować pogodę, temperaturę, prędkość wiatru oraz warunki biometeorologiczne. Podczas pieszych wycieczek górskich należy być roztropnym i czujnym. Zakopane to także niesłychane zabytki, pomniki, muzea, teatr o obfitym repertuarze. Po wyróżnionych ścieżkach można także zorganizować wyprawy rowerowe. Przed wejściem na Gubałówkę, górale i góralki prezentują stragany, bałamucąc turystów jedzeniem i oryginalnymi strojami.

Więcej ofert na .
Podpatrzone na: Tanie-noclegi-tatry.pl
2021/01/16