Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Jazda konna - sposób na lato?

Każdego roku stajemy przed jednakowym problemem. Co zrobić z urlopem? Leżenie na plaży dla wielu osób jest mało ciekawe, przede wszystkim gdy nie lubią palącego słońca. Górskie wędrówki zazwyczaj są męczące, a przecież urlop powinien być momentem relaksu. Może w związku z tym spróbować czegoś zupełnie innego? Ciekawym pomysłem może być jazda konna - sport zawierający w sobie ruch na łonie natury, a przy tym dający ogromną radość oraz szansę kontaktu z końmi - ładnymi i dumnymi zwierzętami.


łąka
Nauka jazdy konnej (Nauka jazdy konnej) - jak zacząć?

Od czego powinniśmy zacząć? Na szczęście na dobry początek nikt nie każe nam mieć na własność konia. Dla rozpoczynających tą przygodę najlepszym pomysłem jest nauka jeździectwa w dobrej szkole. Przy każdej stadninie funkcjonują szkoły, w których zatrudnieni są doświadczeni instruktorzy. Trafiony instruktor to jeden z głównych czynników sukcesu. Z jego pomocą jazda konna, która jest bardziej wymagająca niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, będzie przyjemnością. Prowadzący zajęcia z pewnością ułatwi nam dobór wierzchowca - takiego, który lubi ludzi i nie nie będzie zbyt aktywny na pierwszej lekcji - i zadba o to, by lekcja była bezpieczna.

konie
Obóz jeździecki - nauka intensywniejsza

Jeżeli masz więcej wolnego niż tylko parę godzin co tydzień warto pomyśleć o wyjeździe na kolonię konną. Najczęściej to 14 dni intensywnego zdobywania i polepszania umiejętności. Od rana do wieczora jazda konna! Obóz jeździecki (Obóz jeździecki) to także wyjątkowa okazja, by nauczyć się obchodzenia ze zwierzęciem, opieki nad nim. To oczywiste, że w ramach kilku krótkich lekcji co tydzień nie można się równie mocno zaangażować w opiekę nad koniem. Na obozach także pracuje doświadczona kadra instruktorów. Są to pasjonaci, którzy, często, całe życie poświęcili jeździe konnej i zwierzętom. Warto skorzystać z ich olbrzymiej wiedzy.

Jazda konna to piękny sport. Buduje masę mięśniową, daje przyjemność obcowania z naturą. Ciepłe, wakacyjne miesiące to świetny okres, aby zacząć lekcje jazdy konnej. Ładna pogoda, soczysta zieleń, dające cień drzewa, pachnące lasy, szerokie łąki - czy można wyobrazić sobie piękniejszą scenerię do sportowej aktywności? A przy tym jeszcze satysfakcja, jaką daje opanowanie konia i przyjaźń ze zwierzęciem. Czy to nie idealny pomysł na wakacyjne zajęcie? A więc - na koń!


Zobacz propozycję Szkoły Jazdy Konnej Patataj:

Wyświetl większą mapę
Podpatrzone na: http://www.patataj.com/
2021/11/30