Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Udany weekend poza Warszawą

Po całym tygodniu nielekkiej pracy pora na zasłużony, weekendowy odpoczynek. Gdy zanosi się piękna pogoda nie należy gnić w domu tylko wybrać się gdzieś na weekendowy wyjazd. Na pewno o wiele lepiej odpocznie się na łonie przyrody niż gnijąc w domu. Agroturystyka mazowieckie ma do zaoferowania mnóstwo interesujących propozycji.
Ogród pełen cienia
Mogą to być na przykład malowniczo położone gajówki na krańcu lasu lub lokale o znacznym standardzie a też spokojne pensjonaty.

Jak uważasz? Czy opisywany temat jest pasjonujący? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego zagadnienia poznaj szczegóły (https://ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/melexes.php) tu.

Wystarczy zapoznać się z warunkami pobytu oraz zakwaterowania, atrakcje, jakie możemy tam ujrzeć i ruszać w drogę.

most
Takim atrakcyjnym miejscem, które mieści się w pobliżu Warszawy jest Pilica. Zachwycająca jest tutaj Dolina Pilicy z nieskalaną przyrodą, bogactwem zwierząt. Sporą część gminy tworzy park Krajobrazowy Orlich Gniazd. Gminę tą można rozdzielić na północą, gdzie należy zobaczyć cenne walory krajoznawcze takie jak przykładowo piękne kapliczki, zabytkowe kościoły oraz południową, którą zwyczajowo stanowią rezerwaty oraz pomniki przyrody. Można też wybrać się nad Zalew Sulejowski, wkoło którego jest bardzo dużo piaszczystych plaż, lasów pełnych grzybów a osoby jeżdżące na rowerze mogą objechać calutki zbiornik drogą rowerową - zobacz najlepsze noclegi na Podlasiu. Także są tutaj spływy kajakowe Pilicą i sporo wypożyczalni sprzętu wodnego.

Zobacz również

Wakenboard powoli zyskuje coraz więcej fanów

Morze, Mielno
Wakeboard jest połączeniem snowboardingu, surfingu oraz nart wodnych. Każdy z fanów wymienionych sportów powinien więc podjąć próbę swoich sił na wyciągu wakeboardingowym, a na pewno nie będzie niezadowolony.


Jakaranda mimozolistna
Należy też odwiedzić stary park w Winiarach, Kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bukownie, zespół pałacowo parkowy w Suchej oraz mnóstwo innych. Najlepiej uprzednio przygotować sobie mapkę, jakie zbytki Mazowsza pragniemy zobaczyć, a następnie właściwie zrobić sobie trasę podróży. Sami nawet nie mamy pojęcia jak sporo rewelacyjnych miejsc jest tak blisko stolicy Polski - bardzo pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. Wybieramy się gdzieś na Mazury czy też nad morze, a wręcz w zasięgu ręki mamy równie ładne i malownicze tereny. Rzeczywiście warto, choć trochę z nich zwiedzić podczas weekendu. Niewątpliwie będziemy zadowoleni z wycieczki i w głównej mierze zrelaksowani. Taki odpoczynek na łonie natury jest bezcenny i najlepszy, jaki może być.
2022/05/10