Menu strony
III Millenium
Biuro podry

Co proponuje swym gościom Kutno i dlaczego warto zwiedzić to miasto?

Jest to miasteczko w środkowej Polsce, położone w woj. łódzkim. Miasto to ma powierzchnię 33,59 km2 i posiada dużo atrakcji turystycznych, które trzeba obejrzeć.


Do atrakcji będących w miasteczku Kutno zalicza się park wodny, który do użytku został oddany w maju 2012 roku.
spływ kajakiem


samochód


kutno


Budynek ten ma kształt ćwiartki koła ze względu na otaczające boiska do baseballa. Użytkowa powierzchnia tego parku to 3815 m2, a cała przestrzeń obiektu to 4531 m2. Park ten wyposażony jest w basen sportowy i gejzery powietrzne. Rekreacyjna część to także ruchome kamienie. Obiekt jest dostosowany dla ludzi z niepełnosprawnością. Takie osoby mogą korzystać ze zjeżdżalni rurowych. Kutnowski park wodny jest ponadto wyposażony w zespół odnowy biologicznej i klub fitness. Klienci parku mogą korzystać z sauny suchej, solarium czy też sal do ruchowych ćwiczeń.


Miasto Kutno zaprasza także do muzeum. Siedzibą muzeum jest kaplica pałacowa i mauzoleum posiadaczy miasta.

Jeżeli interesuje Cię ten wpis, to bez wahania kliknij tu i zobacz ponadto inny równie pasjonujący news Rower mtb 29.

W ramach wystawy prezentowane są pamiątki, które dotyczą wojny nad Bzurą, która stoczona była w 1939 r. Oglądać w muzeum można by broń, odznaki oraz Wyposażenie wojsk polskich oraz germańskich. Najciekawszymi eksponatami są ciężki maszynowy karabin i granatnik wz 36. Jest to muzeum warte odwiedzenia, gdyż mają miejsce tam interesujące wystawy. Można zobaczyć w tamtym miejscu wystawę pod tytułem "Miasto w czasie i przestrzeni", czy też "Rzeźba po kutnowsku". W okolicy muzeum są liczne pensjonaty, które można by nająć na okres pobytu w Kutnie.
Można by odnaleźć tam komfortowe pokoje, które posiadają swoją łazienkę. Jest również w pokoju telewizor czy też dostęp do WI-FI. Może być również w hotelu sala balowa. Dużo pensjonatów akceptuje karty płatnicze. Pensjonaty mają strzeżony parking.
2020/09/23